MTK-Egri FC 3-0

Két hét bajnoki szünet, egy új igazolás Vujovics személyében és egy újabb rossz hír, miszerint nem fogadhatjuk hazai pályán a Debrecent, ezért jövő héten újból utazunk, igaz nem olyan messze "csak" Miskolcra. Így lehet összefoglalni a válogatott szünetet Egri FC szempontból. Most pedig itt az újabb nagy feladat. A veretlen és listavezető MTK otthonában szerezhetünk újabb pontokat.

A mérkőzés esélyesei nem mi vagyunk, de a labda kerek, és már többször bizonyították Simon Antal tanítványai, hogy nem ijednek meg a nagy nevű ellenfelektől. A rutin és a fiatalság harca lesz a mai, itt a Hungária Körúton. Mi csak remélni tudjuk a tapasztalat ma győzni fog.

Nézzük, hogyan vélekednek az edzők a mérkőzés előtt:

Garami József:

Hasonló helyzetben vagyunk a sérülések szempontjából, mint a válogatott szünet előtt - mondta el az MTK hivatalos honlapjának a szakmai igazgató. - Sokan úgy gondolják, hogy az Eger elleni összecsapás a két csapat pillanatnyi helyzetéből adódóan sima meccs lesz, én azonban biztos vagyok abban, hogy nehéz dolgunk lesz, ha ott akarjuk folytatni, ahol abbahagytuk. Az egriek bizonyították, hogy van tartásuk, és ugyan nem gyűjtöttek eddig sok pontot, több csapat dolgát is megnehezítették az elmúlt fordulókban. Természetesen abban bízunk, hogy sikerül ismét jó eredményt elérnünk, mindent megteszünk ezért.

Simon Antal:

Az egrifc.hu-nak adott nyilatkozatában kifejtette az MTK nem véletlenül áll a tabella élén, a csapat jól elkapta a rajtot, amiben előnyt jelenthetett, hogy korábban tudott a gárda élesben játszani. A házigazdákkal szemben akkor lehet keresnivalónk, ha kihasználjuk azokat a gyengébb pontokat, amelyek a veszélyt hordozzák magukban.
Az újonnan igazolt játékosok, így Jiri Kabele, Joel Tchami és Goran Vujovics kapcsán azt emelte ki a szakvezető, hogy néhány edzés és mérkőzés még szükséges az ideális szerkezet megtalálásához. -tett hozzá a szakember.

Az OTP Bank Liga 7. forduló:

MTK Budapest (1.)–Egri FC (13.)

V.: Iványi Zoltán (Kispál R., Medovarszki J.).

Kezdőcsapatok:

MTK: Hegedüs - Poór, Vukmir, Kelemen, Hidvégi - Zsidai, Vadnai, Kanta, Könyves, Csiki - Tischler

EGER: Sztankó – Preklet, Kovács G., Knakal, Balog Zs. – Cs. Pavicsevics, Koós, Stanislaw , Dobrics, Németh N. – Vujovics,

15 perc múlva kezdődik a mérkőzés. Éppen az MTK olimpikonjainak köszöntése zajlik a gyepen. Az olimpián ezüstérmes férfi kajak négyes három tagja Tóth Dávid, Kulifai Tamás és Paumann Dániel vehette át az elismeréseket Deutsch Tamástól.

Sajnos elég kevesen vagyunk a stadionban. 300-400-an lehetnek a lelátón. Reméljük a meccs kezdetéig nő ez a létszám.

A mérkőzés előtt az is kiderült, hogy a Sport Tv és a Pepsifoci közös játékán Kanta József az MTK játékosa lett a hónap legjobbja.

Elkezdődött a mérkőzés.

4.percben máris megvolt az első helyzetünk. Németh ugratta ki Vujovicsot. Az újonnan igazolt játékosunk sajnos ziccerben eltörte a labdát, ami Hegedűs kezébe vánszorgott.

11. percben a hazaiaknak is megvolt az első helyzetük. Kanta iramodott meg a jobb oldalon. 15 méterről leadott lövése elszállt a kapufa mellett.

16.percben Dobrics próbálkozott 21 méterről. Lövése nagyon elkerülte a kaput.

20. percben Koós végezhetett el szabadrugást a tizenhatos oldaláról. Beívelését Hegedűs öklözte a mezőnybe.

27.percben veszélyes MTK akció. Kanta tette be a labdát, Könyves jó helyzetben 12 méterről fölé durrantotta. Ezt megúsztuk.

29. percben hatalmas helyzetet hagyott ki Vujovics. Koós szögletét Németh a hosszúról visszarúgta középre, ahol a Montenegrói csatár  két méterről fordulhatott kapura. Sajnos Hegedűs védett.

Közben a nézők is folyamatosan érkeztek a stadionba. Olyan 1000-en lehetünk.

Vége a félidőnek. Eddig kiegyenlített a mérkőzés. Lehetőségek mindkét oldalon voltak. Egy kicsit pontosabb játékkal akár a győzelem is elérhető.

Elkezdődött a második félidő.

57.percben járunk. MTk fölény. Igaz ez helyzetekben nem mutatkozik meg.

Első helyzet a második félidőben. Hidvédi a tizenhatos sarkáról próbálkozott, de lővése 2 méterrel fölé szállt.  58.perc

59.percben újabb veszélyes hazai akció. Hidvégi beadását Tischler pörgette 8 méterről fölé.

Nagyon beszorultunk. Meg is lett az eredménye. a 61. percben megszerezte a vezetést az MTK. Újabb jó akció a bal szélen. Tiscler most nem hibázott. 1-0

68.percben cserélt Simon Antal. Németh helyett Pavlov, Koós Gábor helyett pedig Pisanjuk a pályán.

Rendeztük a sorokat szerencsére. Mi birtokoljuk a gól óta többet a labdát. Az MTk kontrákkal próbálkozik

74.percben Pisanjuk indította Vujovicsot. A csatár kisodródva lőtt, sajnos kapu mellé. De legalább helyzetünk volt.

76. percben újabb hazai gól. Egy lerántást követően újabb baloldali beadás, amit Tisclerértékesít. Iványi nem tudom mit nézett, de nem a meccset az biztos. Sajnos ilyen gynge bíróink vannak. 2-0

79. percben cserélünk. Stanislaw helyett Farkas a pályán.

Teljesen összeestünk. Szögletet követően újból Tischler a gólszerző. 3-0.

84.percben cserél az MTK. Kanta helyett Pál András a pályán.

87. percben újból cserél Garami József. Vadnai helyett Nikházi a pályán.

88. percben Tischler helyett Vass Patrik érkezett.

91. percben még egy Vujovics helyzet. A csatár a balösszekötő helyéről emelt kapura. Épphogy elkerülte a jobb kapufát. Szép volt.

Vége a mérkőzésnek. Egy összeszedett első félidőt, egy érdekes második játékrész követet. Szép MTK gól majd, egy vitatott bírói ítélet, ami megpecsételte a sorsunkat. Sajnos nem sikerült a bravúr.
Jövő héten lehet javítani a Debrecen ellen.
Végeredmény: MTK - Egri FC 3-0