Sima egri győzelem

KSI SE - ZF-Eger 3-13 (1-4, 2-3, 0-2, 0-4)

A ZF-Eger esélyeshez méltóan 13-3-ra nyert a KSI vendégeként a férfi vízilabda ob I szombati első mérkőzésén. A második félidőben gólt sem kaptunk.

Az orrtörést szenvedett Zalánki Gergő nélkül indult el a 2015-ös esztendő, már ami a tétmérkőzések sorát illeti. A ZF-Eger gárdája az új év első bajnokiján a fővárosba látogatott, ahol a tizenkettedik forduló nyitómeccsén a KSI SE vendége volt.

A sérült játékos helyett Hornyák Olivér kapott helyet a tizennégyes keretben, a bizalmat pedig másfél perccel a második negyed vége előtt akciógóllal köszönte meg. Ekkor mellesleg már 6-2 állt az eredményjelző, pontosabban 2-6, hiszen a mieink voltak a vendégek, a nagyszünetig tehát jelentős előnyt sikerült kiharcolni.

Az első két etapban vendég oldalon centerpárbajt láthattunk a gólokat tekintve, a kezdő sorban helyet kapó Bedő Krisztián mellett ugyanis Hárai Balázs is két találatnál járt már ekkor.

A térfélcserét követően Milos Csuk folytatta a sárga-kék gólgyártást, az egriek szerb válogatott kiválósága már a nyolcadik vendég találatot jegyzete (3-8).

A harmadik negyedben egyáltalán nem is kapott gólt Dabrowski Norbert és Petrovai Márton alakulata, de Angyal Dániel még egyszer beköszönt.

Az utolsó nyolc perc első említésre méltó momentumát, egy nagyon régóta várt esemény jelentette. Biros Péter megmozdulásáról van szó, aki hosszú kihagyás után végre ismét betalált az aktuális rivális kapujába. A végéig még aztán Hosnyánszky Norbert és Boris Vapenszki és Milos Csuk  is „letette névjegyét”,

A vége ezzel pontosan tízgólos egri győzelem lett, és hogyha csak az eredményt nézzük, kijelenthetjük, jól sikerült a főpróba a jövő szerdai, Brescia elleni Bajnokok Ligája-csörte előtt…