Aranyos lányok

Egy fordulóval a bajnokság vége előtt bebiztosította győzelmét az EKFSC GMR női kézilabdacsapata az NB II. észak-keleti csoportjában. Hegedűs Tibor edző alakulata a Nádudvart győzte le magabiztosan a vasárnapi mérkőzésen.

Nagy várakozással tekintett a mérkőzés elé az EKFSC GMR, hiszen már előre tudni lehetett, hogy amennyiben a csapat nyer a Nádudvari SE ellen akkor bajnoknak mondhatja magát, és ezzel együtt kivívja a feljutást az NB I/B osztályába. A mérkőzés elején kissé idegesen kezdett mindkét csapat, legfőképpen a kapusok domináltak. A mérkőzés első gólját a Nádudvar szerezte, az Eger első találatára majdnem 6 percet kellett várni, látszódott a lányok játékán, hogy nagy a tét. Miután a kezdeti  idegesség elmúlt, a mérkőzés első félidejének  15. percétől fokozatosan lépett el ellenfelétől az EKF. Ehhez kellettek az egri kapus Szűcs Mónika remek védései, melyek biztos támpontot adtak az előtte – jól és taktikusan – védekezőknek. A meccs első félideje 19:11-es eredménnyel ért véget, így megnyugtató előnnyel várhatta az Eszterházy Főiskola csapata, és a nagy tét miatt szép számban – mintegy 250 fő – megjelent publikum  a mérkőzés folytatását, az Eger pedig roboghatott a bajnoki cím megnyerése felé.

A második félidőben a csapatok ott folytatták  ahol abbahagyták, azaz az Eger pontosan, fegyelmezetten, jó helyzet kihasználással növelte előnyét, míg a Nádudvar pontatlanul és idegesen játszott, látszódott a 2 csapat közötti különbség. A mérkőzés érdekessége volt a játékvezetők ténykedése. Nem azért, mert rossz döntéseket hoztak, ugyanis jól vezették a mérkőzést, ám pár esetben hosszú másodpercekig hezitáltak egy döntés meghozatala előtt, ami nem róható fel hibának, de mindenképpen furcsának mondható. A mérkőzés egyik legszebb jelenete az volt, amikor Szűcs háromszor is védett gyors egymásutánban ezen kívül a második játékrész lassan csordogált a maga medrében, állandósulni látszódott a 8-10 gólos egri előny, és egyre inkább kezdett beteljesedni a lányok álma, a bajnoki sorozat megnyerése. Az egri edző 1 perccel a mérkőzés vége előtt kikérte az idejét, csak azért, hogy végig puszilja a csapat tagjait és gratuláljon mindenkinek, azért, mert az EKFSC GMR megnyerte a Magyar Köztársaság 2009-2010-es évének NB II-es Bajnokságát! Gratulálunk  mi is a lányoknak!

NB II. nők, Észak-kelet, 21. forduló
Eszterházy KFSC  GMR  -  Nádudvari  SE 35-24 (19-11)
Eger, Eszterházy-csarnok 250 néző
V: Béres Cs., Láda I.
EGER:  SZŰCS  - Holovitz 2, Balog 7, UJJ 5, VARGA 9, Ponyi Sz. 5, Kiss Zs. 1. Cs: Kuzmann – Őri 1, Bárkai 2, Benedek, Cseh 2, Pothurszki  1
7m: 8/5 ill. 11/7
2p.: 6p ill. 12p

Hegedűs Tibor: - Nehéz szezonon vagyunk túl, hiszen az egész bajnokság alatt győzelmi kényszerben játszottunk, de a csapat ereje bebizonyította, hogy képesek vagyunk felnőni a feladathoz. Mi lőttük a bajnokságban a legtöbb gólt, ez is bizonyítja csapatunk eredményességét, továbbá, hogy csak 2 vereséget szenvedtünk a bajnokság ideje alatt. Sok sérülés hátráltatta a felkészülésünket, volt olyan időszak, amikor 2 kulcsjátékosunk Varga Szilvia, és Ujj Viktória is hetekig sérüléssel bajlódott. Történelmi pillanat ez a feljutás, hiszen a főiskola csapata soha nem volt még NB1/B-ben. A város és a főiskola összefogása kell ahhoz, hogy szerepelhessünk jövőre a másodosztályban.

Fotó : Zagyi Tibor