És van tovább! - az ötödik meccsen dől el a bajnoki cím

Drámai mérkőzésen egyenlített a ZF-Eger a Vodafone OB I. döntőjében. A délutánba nyúló összecsapáson csak a büntetők hatodik körében dőlt el, hogy lesz ötödik mérkőzés. Biros Péter magabiztosan értékesített ötösével visszavette pályaelőnyét az Eger, az aranyéremről a szerdai egri találkozó dönt.

Egyetlen célja lehetett Gerendás György és Tóth Kálmán fiainak a tévéközvetítés miatt szokatlan időpontban (10:30) kezdődő negyedik mérkőzésen: egy apró gólocskával legyőzni a címvédőt, ezzel pedig megakadályozni, hogy ismét a Vasas kezébe kerüljön a trófea. Az igazi vízilabda csemege nem maradt el, az egész ország láthatta, ahogy a Szőnyi úton hatalmas csatát vív a két együttes, és – ami külön öröm számunkra – a végén az egri játékosok hagyhatták el diadalittasan a medencét.

Amikor az egri vezér bevágta – a büntetők során már másodszor! – saját ötösét, semmiféle győzelmi mámor nem látszott arcán, hanem mint egy jól elvégzett feladat után úszott kifelé a medencéből, és valószínűleg már azt mondogatta csapattársainak, mi az, amire figyelni kell a szerdai összecsapáson. Biros Péter rutinja, higgadtsága nemcsak a büntetők során ért sokat, az egész mérkőzésen remekül irányította a csapatot, és amellett, hogy ő kezdte a gólgyártást, a hosszabbításban is az ő találata kellett ahhoz, hogy egyenlítsen a megyeszékhelyi csapat.

Pedig egészen a negyedik negyedig a Vasasnak állt a zászló. Az első félidőben 3:1-re vezettek az angyalföldiek, és bár a védekezésre nem lehetett panasz, úgy tűnt támadásban nem tud megújulni az Eger. A lövések mellé vagy fölé szálltak, jobb esetben a kapufát találták telibe. A harmadik játékrész közepén végre egri gólnak örülhettek a csapatukat szép számmal elkísérő ultrák, Feltham használta ki a sokadik emberelőnyt, ráadásul egy kettős fórt is kivédekeztek a vendégek. Még mielőtt ettől erőre kaphattak volna az egriek, Varga Dániel szerzett akciógólt (2:4). Szerencsére ez sem törte meg a játékosokat, hiszen Hegedüs és Graham gólja azt jelentette, egálról kezdődhet az utolsó felvonás.

A megtáltosodó kanadai légiós élete első Vasasnak lőtt gólja után hamar megszerezte a másodikat is, a negyed elején a jobb szélről pókhálózta ki Nagy Viktor kapujának sarkát. Először a meccsen vezetett az Eger, de Hosnyánszky révén nem sokkal később jött a válasz (5:5). Úgy tűnt, Binder meccslabdát használt ki Feltham passzából, ám 38 másodperccel a vége előtt megint egyenlítettek a piros-kékek, ezúttal Varga Dániel (6:6). A hosszabbításban sem dőlt el semmi, egy gólváltásra volt elég a 2X3 perc. Kis Gábor harcolt ki egy büntetőt, amit Varga Dániel értékesített, egri részről pedig Biros volt eredményes (7:7).

A finálé első meccséhez hasonlóan jöhettek a büntetők. A hazaiaknál Varga Dénes, a vendégeknél Varga Zsolt hibázott, páronként lőttek tovább. Hosnyánszky másodjára már nem tudott túljárni Szécsi eszén, Biros keze viszont - ha egyelőre aranyat nem is, de - ötödik meccset ért. Szerdán 17:45-től a Bitskeyben dől el minden, az akkori vesztesnek már nincs lehetősége javítani.

Vodafone, OB I, férfiak, döntő, 4. mérkőzés
TEVA-VasasPlasket – ZF-Eger 7-7
(1-1, 2-0, 1-3, 2-2, 1-0, 0-1 )

Budapest, Szőnyi út, 1500 néző.
V.: Kiszelly Gábor, Molnár Péter.
VASAS: Nagy V. – Katonás, Hosnyánszky 2, Takács, Kis G., Varga Dániel 3, Varga Dénes 1. Cs.: Decker, Fülöp 1, Vörös, Kovács R., Létay, Hőna. Edző: Földi László.
EGER: Szécsi – Hegedüs 1, Feltham 1, Sántavy, Hárai, Biros 1, Graham 2. Cs.: Varga Zs., Bárány, Binder 1, Bundschuh, Kovács Gábor, Erdélyi. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.

Hosnyánszky X                   Biros O
Gerendás György: Lemásoltuk a legelső meccset. Mindkét csapat előtt emelem a kalapom, az Eger előtt kicsit mélyebben, de mindkét csapat remekül játszott. A meccs elején a Vasas jobban elkapta a ritmust, nekünk a végén kellett a higgadtság is a győzelemhez.

• 1Bekiabáló2010május22.21:46ÚjVálasz

Szerdán mindenki a Bitskeybe!!!!!!! Én ott leszek és beordítok legalább egy gólt! Hajrá Eger!!!!