Dobó kupa: Eddig hibátlanok az egriek

Két győzelemmel zárta a Dobó Kupa első napját az EKF-Eger HÉSZ. Széles-Kovács Gyula és Váczi Péter együttese holnap a Rozsnyó ellen játszik, és védheti meg címét a hétvégi viadalon.

A nyitó mérkőzést az Eger játszotta a jászberényiekkel, melynek első negyedében nagyon jól kezdett a hazai gárda. Kidolgozott támadások után jó dobószázalékkal értékesítették a helyzeteiket Szarvasék, melynek eredményeként 26-15-ös előnnyel vonulhattak a kisszünetre. A második negyedben a kezdő ötöst lecserélte az egri szakmai stáb, s így a leromlott dobószázalék, és a lepattanó szerzés hiánya miatt feljöttek a jászberényiek. Innentől kezdve szorossá vált a mérkőzés.

A nagyszünet után fej-fej mellett haladtak a csapatok, sok küzdelem, és harcosság volt mindkét csapat játékában. Ennek is volt köszönhető a kevés pont. A mérkőzés végén egált mutatott az eredményjelző. Hosszabbítás következett, melyben a mérkőzésen először vezetett a Jászberény, mégpedig 6 ponttal, kettő perccel a vége előtt, ám a hazaiak nagy lelkierőről tanúbizonyságot téve, innen is megfordították a mérkőzést, és ha kettő ponttal is, de bezsebelték a győzelmet.

EKF-HÉSZ Eger – Jászberényi KC 86-84 (26-15, 10-18, 16-17, 19-21, 15-13) h.u.
Eger Eszterházy-csarnok 50 néző
V.: Kiss G., Grosch A.
Eger legjobb pontdobói: Máté 13, Erdei 17/9 Hegedűs 18/9

A hosszabbításos győzelem után remélhető volt, hogy az egri játékosok még inkább fellelkesülve vágnak neki a mai nap második mérkőzésének, a Honvéd ellen. Az első negyed ennek megfelelően is alakult. Az egri játékosok kidolgozott támadásokkal, és véletlenszerű betörésekkel is operáltak. Az erőszakos védekezés nem törte meg a hazaiakat, így 6 pontos előnnyel (26-20) zárták az első játékrészt.
A következő negyedben a Honvéd agresszivitása szinte megszűnt. Az egriek szép triplákat dobtak, és gyorsan járatták a labdát, aminek az eredménye a sorozatos tiszta dobóhelyzetek voltak, így a félidei szünetre 11 pontos előnnyel vonulhatott az egri gárda. A félidő 54-43.

Az Egernek egy hullámvölgy következett a harmadik negyed közepén, mely által a fővárosiak feljöttek 2 pontra is, ám 30 másodpercen belül két „trojkát”, és egy ziccert bedobva gyorsan visszaállították a tíz pont körüli differenciát. A harmadik játékrész 77-64-es eredménnyel zárult az egriek javára.
A záró felvonásban  már megnyugodtak a csapatok, lassan csordogált a játék. Az Eger fokozatosan ment el ellenfelétől, és állandósította a 20 pont körüli állást. A nagy különbség miatt az egri szakvezetés a keretben szereplő összes játékosának szerepet adhatott. A mérkőzés legjobbja Erdei Ádám volt. A találkozót jó játékkal, egy kis hullámvölgyet leszámítva az Eger nyerte 96-79-re!

EKF-HÉSZ Eger – Budapest Honvéd 96-79 (26-20, 28-23, 23-18, 19-18)