Visszavágott a Békés

Az elmúlt év decemberében az Eger egy nagyon izgalmas, szoros mérkőzésen hat ponttal /98 -92/ legyőzte a Békést. Elérkezett a visszavágó ideje.

Az első negyedet az Eger öt pontos előnnyel zárta. A második negyed közepére Mentusz és Dr. Márton tripláival az előny 11 pontra nőtt. Úgy tűnt, hogy elmarad a revansgyőzelem. A félidő végére az előny öt pontra olvadt, de a csapatjáték megnyugtató volt. Feszült hangulatban kezdődött a második félidő. A békési Farkas ponterős játékával kiegyenlített a hazai csapat, de az Eger kiváló büntetődobó százalékkal ismét magához ragadta az irányítást. A megszerzett újabb öt pontos előny viszont nem tartott sokáig. A harmadik negyed utolsó percétől  /61-61/ a negyedik negyed nyolcadik percéig felváltva vezetett 1-2 ponttal hol a hazai, hol a vendégcsapat. Óriási feszültségben, egyenlő mérkőzésállásnál /77-77/ kezdődött a végjáték. Farkas szenzációs játékával és a hazai pályát szemérmetlenül megfújó játékvezetés mellett, négy ponttal sikerült a visszavágás a BSZSK-nak. Összesítésben két ponttal mégis az Eger a jobb, és ez a bajnokság végén, azonos pontszám esetén eldöntheti a holtversenyt.

Mérkőy Tibor szerint két azonos képességű csapat izgalmas mérkőzést vívott egymással. Mind a védekezésben, mind a támadásban, a lepettanószerzésben azonos teljesíményt nyújtottunk. Bosszantó volt átélni ismét, hogy a hazai pálya mérkőzést eldöntő tényező lehet. Különösen akkor, ha ez a játékvezetők ténykedése kapcsán lesz szembetűnő. Megnyugtató, hogy a csapat egyre jobb teljesítményt nyújt. Idegenben és hazai pályán is méltó ellenfelei tudunk lenni a bajnokság élcsapatainak.

Békési SZSK – GMR grape Vitál EGER   85 – 81  /13-18, 19-19, 32- 26, 21-18/