Egri FC–BFC Siófok végeredmény: 1-1

Az OTP Bank Liga 2. forduló

Hamarosan kezdődik élő közvetítésünk Egri FC (14.)–BFC Siófok (13.) mérkőzésről. Mindkét együttes vereséggel kezdte a szezont, a mieink 4-2-re kaptak ki a Haladástól, a Siófok pedig hazai környzetben szenvedett vereséget a Honvéd gárdájától. A mérkőzés 19.00-kor kezdődik. Jó szórakozást!

Hamarosan kezdődik a mérkőzés. A csapatok már melegítenek

Kezdőcsapatok:

Eger:

Sztankó- Balog Zs., Preklet,  Katona, Kovács G., Hamouz-Cs.Pavicsevics, Dobrics, Farkas Á., Pisanjuk, Koós G.

Vezetőedző: Simon Antal

Siófok:

Szatmári-Mogyorósi, Lengyel D., Nyári T., Fodor M., Melczer, Egerszegi T., Sipos, Gál A., Horváth,, Molnár M.,

Szakmai igazgató: Horváth Károly

Jelenleg olyan 200-an lehetnek a stadionban. Az Agria Ultras tagjai is megérkeztek

A csapatok felsorakoztak. Az Eger tiszta fehérben, a Siófokiak sárga-kékben játszanak

Elkezdődött a mérkőzés.

4.percben bizonytalankodott a védelmünk, Horváth Bence elé került a labda, szerencsére fölé rúgta.

9.percben Sipos Norbert szöglete után újból Horváth Bence próbálkozott 16 méterről, centikkel de elkerülte a bal kapufát a lövése. Magabiztosabb a Siófok.

13.percben megvan az első egri helyzet. Pisanjuk jobbról visszagurított labdáját Dobrics kapásból küldte kapura, azonban Szatmári hatalmasat védett.

21.percben vezet a Siófok. Egerszegi Tamás jobboldali beadását Sipos Norbert lőtte kapura, Sztankó még belekapott de ez sem segített.  0-1. Közben Preklet Csaba besárgul egy korábbi szabálytalanság miatt.

30.perc. A gól óta szinte semmi. A Siófok birtokolja többet a labdát, mi felívelésekkel próbálkozunk.

34. percben újból Egerszegi ment el a jobb szélen, begurítot labdáját Molnár Marcell durrantotta fölé.

38. percben Melczer Vilmos sárgul be.

40.percben a Siófok szabadrúgáshoz jutott 18 méterre a kapunktól. Melczer Vilmos lövése épphogy elkerülte a kaput.

45. percben újjab Siófoki ziccer. Sipos ugrott ki a védők közül, Sztankó az utolsó pillanatban mentett.

Vége a félidőnek. Nagyon gyengén játszunk. Egy Dobrics lövésen kívül semmi. Bízzunk a jobb folytatásban.

Elkezdődött a második félidő.

48.percben Koós futott el a jobb szélen, beadását Pisanjuk fejelte kapu mellé.

51.percben egy jobboldali beadást követően Farkas fejelte vissza a labdát, amit Dobrics 13 méterről kapu fölé lőtt. Szép támadás volt. Felébredtünk.

55.percben Siófoki lehetőség. Molnár és Sipos összjátéka után, utóbbi lőtt kapura 16 méterről. Szerencsére nem találta el jól. Lövése nagyon mellé ment.

57. percben óriási helyzetet hagytunk ki. Hamouz ment el a bal szélen, visszagurított labdáját Dobrics hét méterről lőtte el. Szatmári hatalmasat védett.

59.percben GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓl. Egyenlítettünk. Pisanjuk szöktette magát hosszan, de szerencsénkre Dobrics elé került a labda, aki a léc alá vágta a játékszert. 1-1

60.percben cserél a Siófok. Horváth helyett Dajic a pályán.

70.percben Pavicsevics kapott sárga lapott. Ugyanebben a percben cserél a Siófok. Melczer helyett Kiss Máté a pályán.

72.percben cserélünk. A gólszerző Dobrics helyett Dusan Pavlov a pályán.

75.percben újra cserél Simon Antal. Koós Gábort Stanislaw váltja.

81. percben cserél a Siófok. Molnár helyett Windecker a pályán.

83.percben mi is cserélünk. Farkas Ádám helyett Albert Ádám a pályán.

Lassan vége a meccsnek. A hosszabítás perceiben járunk.

Vége a mérkőzésnek. Rá sem lehetett ismerni a második félidőben a csapatunkra. Ebben a játékrészben jobban játszottunk a Siófoknál. Sajnos a helyzetek kimaradtak . De ami fontos megvan az első pontunk az OTP Bank Ligában. Jövő héten szombaton csapatunk Miskolcra látogat. Ott azért jobb játékra lesz szükség, ha pontot akarunk szerezni.

Hamarosan edzői nyilatkozatok.

Horváth Károly:

Mérkőzés előtt sok problémánk volt. Több játékosunk meccshiánnyal küszködik ennek ellenére bíztam benne, hogy pontot szerzünk, ami sikerült is. Mégsem vagyok elégedett. Az Eger bebizonyította, hogy jól felkészített csapat.

Simon Antal:

Két ellentétes félidőt láthattunk. Első félidőben tompák voltunk, és voltak szerkezeti problémáink is. A második félidőben uraltuk a játékot, több helyzetünk volt. Talán mi közelebb álltunk a győzelemhez. A Siófok egy stabil első osztályú csapat. Ez az eredmény elfogadható semleges pályán.