DVTK-Egri FC Végeredmény 1-0

OTP Bank Liga 3. forduló

A hétközi nyíregyházi kupakudarcot követően ma 19 órától a Diósgyőr vendége lesz az újonc Egri FC. A hangulat biztosan fergeteges lesz, az ellenfél nagyon erős, mi pedig abban reménykedhetünk, hogy Simon Antal tanítványai megnehezítik a miskolci együttes dolgát. Tökéletes játékkal még a pontszerzés sem lehetetlen.

Az OTP Bank Liga 3. fordulájának mérkőzése:

DVTK (7.)–Egri FC (14.)

Miskolc, 7000 néző

Játékvezető: Böcskei Balázs (Farkas B., Horváth R.)

A mieink eddig egy pontot szereztek az élvonalban, előbb idegenben kaptunk ki a Haladástól, majd szintén a hazai pályától távol, de pályaválasztóként, Budapesten, a Vasas pályáján játszottunk döntetlent a Siófokkal.

Egy hete a DVTK is a fővárosban járt, és a Budapest Honvédtól kapott ki 2-1-re, előtte pedig az Újpestet győzte le ugyanilyen arányban, hazai pályán.

Kezdőcsapatok:

Eger: Sztankó – Preklet, Katona, Kovács G., Hamouz– Balog Zs., Dobrics, Cs. Pavicsevics, Piller– Koós, Pisanjuk.
Vezetőedző: Simon Antal

DVTK: Rybansky – Vági, Igor Gal, Hanek, Gohér – Abdouraman – Elek, Gosztonyi, Luque – Tisza, Seydi.
Vezetőedző: Sisa Tibor

Még fél óra és kezdődik a mérkőzés. Szépen gyűlnek a szurkolók. Van egy oylan érzésem, hangulat szempontjából ismét első osztályú mérkőzésen fogjuk érezni magunkat.

Még 10 perc a kezdésig, a hangulat már most kiválló.

A csapatok felsorakoztak. A mieink tiszta fehérben, a hazai Diósgyőr a már megszokott piros fehér szerelésében játszik.

Mi kezdtük a játékot.

Szenzációs a hangulat. A hazai és az egri tábor is jól nyomja.

5. percben tartunk. Kiegyenlített a játék. A Diósgyőriek mélységi passzokkal próbálkoznak. Eddig jól állunk a lábunkon.

7.percben szabadrúgáshoz jutott a Diósgyőr a tizenhatos sarkáról. Tisza centikkel rúgta kapu fölé. Veszélyes volt.

Sisa Tibor és Simon Antal is a pálya széléről irányítja az övéit.

Eltelt az első tizenöt perc. kiegyenlített a játék.

16.percben Luque szögletrúgását Abdouraman fejelte veszélyesen kapura. Szerencsére egy fél métert tévedett.

21. percben Elek szöktette Seydit, de az utolsó pillanatban Hamouz szerelt tanárian.

Eltelt 28 perc. A Diósgyőr irányítja a játékot, szerencsére ez a mezőnyfölény egyelőre meddő.

30. percben Luque szabadrúgását könnyedén kifejeltük.

36. percben Dobrics fordult kapura, lövése megpattant egy miskolci védő lábán. Szögletet rúghatunk. Sajnos veszélytelen.

41. percben Koós jobb felső sarokba tartó lövését védi szépen Rybansk.y Első komolyabb helyzetünk volt.

43. percben Luque szabadrúgása után mentettünk szépen.

Nem lehetünk elégedetlenek az első félidővel. A Diósgyőr többet támad, de a védőink magabiztosan állítják meg a miskolci akciókat. Kovács Gábor játéka külön kiemelhető. Előre játékba nem sokat mutattunk eddig, de reméljük a második játékrészben ez is változik. Félidőben 0-0

Elkezdődött a második félidő. Szakad az eső.

46.percben vezet a Diósgyőr. Seydi kapott egy labdát Elektől a tizenhatoson belül. Lővése védhetetlenül vágódott a kapu bal oldalába. Kár volt érte. 1-0

53. percben Pavicsevics és Tisza kapott sárgalapot.

57. percben cseréltünk.  Piller József helyett Dusan Pavlov a pályán.

58. percben újabb veszélyes Luque szabadrúgás. Centikkel hagyta el a labda a bal felső sarkot.

59.percben mi jutottunk szabadrúgáshoz a kaputól 25 méterre. Koós nagyon fölé lőtte.

62. percben Luque eresztett meg egy hatalmas bombát a kaputól vagy harminc méterre. Sztankó nagyon nagyot védett.

63. percben újból cserél Simon Antal. Koós helyett Farkas Ádám a pályán.

64. percben Abdouraman sárgul be.

66. percben egy újabb egri lehetőség. Pisanjuk válalkozott bátran távolról. Sajnos nem talált kaput a lövése. Cserél a Diósgyőr is. Tisza helyett Fernando.

69. percben Luque szögletét Hanekf ölé fejelte. Ez is veszélyes volt.

Többet támad a Diósgyőr. Nem igazán tudunk előre menni.

75. percben megint cserélt Sisa Tibor. Elek Ákos helyett Gallardo a pályán.

77. percben Gosztonyi cselezte be magát a tizenhatosunkra. Sztankó magabiztosan védte lövését.

79. percben cseréltünk. Balog Zsolt helyett Albert Ádám a pályán.

82. percben hatalmas helyzetet hagytunk ki. Pisanjuk visszagurítását Pavlov 10 méterről jó helyzetből rúgta fölé. Ugyanebben a percben Sejdy helyett Bacsa a pályán.

83. percben Diósgyőri kontra. Egyedül léphetett volna ki  Gosztonyi, de Katona az utolsó pillanatban ment becsúszva. Hatalmas mentés volt.

86. percben Kovács Gábor is besárgult.

87. percben Gosztonyi egyedül léphetett ki. De gurítása a jobb kapufán csattant. hatalmas mákunk volt. Jobb a Diósgyőr.

A hosszabításban egy újabb Diósgyőri helyzet. Luque ment el a védőink mellett, pördítése épphogy elment a kapu előtt.

Vége a mérkőzésnek. A Diósgyőr magabiztosan győzött. Helyzetek nélkül nagyon nehéz nyerni, ezt a mai meccs is bebizonyította. Előre játékban nem voltunk elég agresszívek. A védelmünket mindenképp ki kell emelni, magabiztosak voltak a fiúk. Kár azért az egy megingásért. Kovács Gábor és Katona Attila játéka különösen kiemelkedett az egriek közül.  A fejlődés látható a csapaton, de ez is kevés volt a pontszerzéshez. Vége: DVTK-Egri FC 1-0

A következő fordulóban a Videoton csapatát fogadjuk. Az sem lesz könnyebb meccs.