Kikapott az Egri FC a Ligakupa első fordulójában

102 nap után újból hazai pályán játszhatott az Egri FC. Simon Antal tanítványai a Ligakupa első fordulójában, a bajnoki címvédő Debrecen csapatát fogadták a Szentmarjay Tibor Városi Stadionban.  A hazaiaknál bemutatkozott a frissen igazolt montenegrói csatár Goran Vujovic.

Néhány órával leigazolását követően, bemutatkozott az Egri FC színeiben Goran Vujovic. A montenegrói játékos közvetlen közelről figyelhette, hogy a bajnoki címvédő Debrecen már a mérkőzés 11. percében megszerezte a vezetést. Dombi Tibor és Lucas kiváló összjátékát követően a brazil higgadtan rúgta a labdát a kapu bal oldalába. 0-1 A gólt követően sem változott sokat a játék képe, a loki birtokolta többet a labdát, még az egriek a kontratámadásokkal próbálkoztak. A 21. percben tovább növelhette volna előnyét a Debrecen, de Kulcsár Tamás 12 méterről leadott lövése centikkel, de elkerülte a hazai kaput. A foci törvényszerűsége, ami az egyik kimarad nem sikerül az a másikon bemegy. A 24. percben egy beívelést követően Németh Norbert elé került a labda, ő pedig hét méterről magabiztosan lőtte ki a kapu jobb sarkát. 1-1. Nem sokáig örülhetett az a 300 egri néző, aki kilátogatott a stadionba. A mérkőzés 27. percében Ferenci János vehette át szabadon a labdát az egri tizenhatos vonalánál, szemben a kapuval, felnézett majd a kapu bal felső sarkába rúgta a játékszert. 1-2. A fiatal játékos gólját követően nem sok minden történt a pályán, egészen a 42. percig. Ekkor Darko Briljak védését követően, Rezes elé pattant a labda, aki 4 méterről telibe lőtte a keresztlécet. Két perccel később már nem hibázott a debreceni játékos. Dombi beadására Briljak rosszul jött ki, Rezes köszönte, majd az üres kapuba fejelt. 1-3. Kétgólos vendég előnnyel vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidőben sem változott sokat a játék képe. Az egriek továbbra is pontatlanul játszottak, főleg a középpályán volt sok eladott labda. A DVSC átadta a területet, és kontrákkal próbálkozott, de nem sok sikerrel. Az első komoly helyzet a második játékrészben az egriek előtt adódott. A 65.percben Farkas ment el a bal szélen, beadását Jiri Kabele fejelte öt méterről kapu fölé. Az idegenlégiós helyzetét követően teljesen visszaesett a játék színvonala, a következő helyzetre egészen a 78. percig kellett várni. Farkas Ádám szögletét Hrisztov fejelte kapura, de Verpecz hatalmas bravúrral hárított.  A maradék időben többnyire az Eger próbálkozott, helyzetekig is eljutottak Farkas Ádámék, de gólt már nem sikerült rúgni, még Kabelének sem aki a 90.percben üresen vezethette a labdát Verpecz kapujára, lövése azonban magasan kapu fölé szállt, így maradt a 3-1-s vendégsiker.

Ligakupa, E-csoport 1. forduló

Egri FC-DVSC-TEVA  1-3

Összeállítás:

Egri FC: Brljak Darko-Balog, Knakal, Kovács G., Hamouz - Pavicevics – Dobrics (Albert Á, 63.), Németh N. (Kabele, 63.), Farkas Á., Pavlov, Vujovic (Hrisztov, 63.)

DVSC-TEVA  : Verpecz – Nagy Z., Ludánszki, Szűcs I., Varga R., - Dombi, (Sl. Bouadla 72.) Lucas, Spitzmüller, Ferenczi J. ( Gál M. 68.)  Kulcsár, Rezes (Birtalan B. 60.)

Gólszerzők: Németh Norbert, illetve Lucas, Ferenczi, Rezes

Sárga lapok: 19. perc Balog Zsolt, 33. perc Németh Norbert, Lucas 87.perc

Edzői nyilatkozatok:

Simon Antal: Az első félidőben az idősebb játékosaink fáradtabban mozogtak. Benne volt a lábukban a Fradi elleni mérkőzés. A cseréket követően fel tudtuk pörgetni a játékot, de sajnos nem sikerült gólt szerezni. Annak nagyon örülünk, hogy itthon tudtunk játszani. Az újonnan érkező Vujovicnak mérkőzés hiánya van, de ha utoléri magát, akkor mindenkép a csapatunk erőssége lesz. A két hetes szünet alatt biztos vagyok benne, hogy megismeri a társakat és össze tudnak csiszolódni.

Kondás Elemér: A mai mérkőzés jó volt, csapatunk jól játszott szép gólokat lőttünk. A mérkőzés elérte a célját, hiszen az újonnan érkezőknek és a fiataloknak is tudtunk játéklehetőséget adni.