Kiharcolták

Megtört az átok, hazai környezetben győzött az Egri FC

Több, mint 7 hónapja tartó rossz sorozatot tört meg az Egri FC. Legutóbb 2008 augusztus 16-án tudtak győzni saját pályájukon az egri labdarúgók.

Kiharcolták

Kiharcolták

Az NB III. Mátra csoportjának 18. fordulójában, a sereghajtó Veresegyház VSK vendégeskedett a Városi Stadionban. Oláh Béla csapatának tehát minden esélye meg volt arra, hogy végre hazai pályán gyűjtsön pontokat.

Az egriek támadó szellemben léptek pályára, rögtön a mérkőzés elején beszorították a vendégeket. Baranyai kapufája után még jó néhány lehetőség adódott a vezetés megszerzésére de sem Szűcs, sem Jefferson nem tudta bevenni a veresegyházi kaput. A brazil légiós két alkalommal is gólt szerezhetett volna, lövése és fejese is csak néhány centiméterrel tévesztett célt. A Veresegyház a saját térfelére szorult és leginkább a védekezésre összpontosított. Az egri fölény ellenére mégis a vendégek szerezték meg a vezetést, az első kialakított akciójukból. A 23. percben Kovács B. kapott remek labdát a 16-os sarkánál, melyet az átvételt követően Áncsán fölött lőtt a hálóba. 0-1. A sereghajtó játéka feljavult, az Eger pedig nem tudott újítani a félidő hátralévő részében.

A második játékrészt is a hazai csapat kezdte jobban, ám a fölény ezúttal helyzetekben nem mutatkozott meg. A Veresegyház kontrákra játszott, melyek egyikéből Huszai betalált, de a gólt a játékvezető les miatt érvénytelenítette. A 78. percig kellett várni az egyenlítésre, Birincsik Dávid lövése a lécról vágódott a hálóba 1-1. Megélénkült a meccs, egyre többet támadott az Eger, ennek pedig meg is lett a gyümölcse. Öt perccel a vége előtt, tetszetős akció végén Birincsik gurított vissza Novák János elé, akinek már nem volt nehéz dolga, a kapu jobb sarkába helyezte a labdát 2:1. A jól küzdő Eger hosszú ideig tartó rossz sorozatot tört meg a 3 pont megszerzésével egy nem túl magas színvonalú mérkőzésen.

Egri FC-Veresegyház VSK 2:1 (0:1)