Kupasiker szurkolók előtt

Fordított az Eger és kiejtette a DVTK-t

Jó hangulatú mérkőzésen kétgólos hátrányból állt fel az Egri FC az NBII-es Diósgyőrrel szemben a Magyar Kupa második fordulójában. A rendes játékidő döntetlent hozott de a hosszabbításban Káposzta fejese egri továbbjutást eredményezett.

Szurkolói rigmusok és a stadion felé igyekvő sportbarátok töltötték be az Érsekkertet a kupameccs előtt. Szokatlan, de üdítő látvány volt, ahogy zászlókkal és sálakkal szállingóztak a stadionba a nézők, akik izgalmas 120 percet láthattak a pályára lépő két csapat jóvoltából. Az első félidőben úgy tűnt érvényesíti a papírformát az első osztálytól búcsúzó Diósgyőr.

A 18. percben Roszel szerzett vezetést a vendégeknek, aki Lippai Ákos szöglete után csúsztatta a labdát a rövidbe (0:1). Tíz perccel később Dobos duplázta meg az előnyt, aki ugyancsak Lippai átadását váltotta gólra a kimozduló Illyés Dániel fölött (0:2). Bár az Egernek is akadtak helyzetei – Bardi két alkalommal is csak a kapussal állt szemben – nem sikerült a gólszerzés és a játék sem adott okot túl sok bizakodásra a második játékrészt illetően. Aztán…

Alig egy perc telt el a fordulást követően, máris szépített az Egri FC. Vén szöktette Hamart, aki a jobb szélről pontosan adott középre, Kotula 5 méterről a jobb felső sarokba pörgetett (1-2). Kiegyenlítődött a küzdelem, a cserék közül pedig Kálmán tudott új színt vinni a játékba. A 70 percben Vén baloldali szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Romhányi 8 méterről a bal sarokba fejelt, 2-2. Jöhetett a ráadás.

Újabb jól sikerült pontrúgás és máris a hazaiaknál volt az előny, Vén ívelt középre szabadrúgásból, Káposzta pedig a bal felső sarokba bólintott. (3:2). A vezérüket, Lippai Ákost sérülés miatt elveszítő miskolciak már nem tudtak újítani, megérdemelten győzött az Eger, mert kétgólos hátrányból is képes volt fordítani esélyesebb ellenfelével szemben.

Magyar Kupa, 2. forduló
Egri FC - DVTK
3 - 2   (0 - 2)
Eger, 400 néző, v.: Fenyvesi Sz. (Feith Zs., Bak B.)

Egri FC: Illyés - Debreceni, Káposzta, Kiskapusi, Szűcs, Zováth, Romhányi, Vén, Kotula, Bardi, Hamar. Vezetőedző: László István.

Diósgyőri VTK: Rados - Gohér, Bogyó, Kovács, Roszel, Horváth, Illés, Lippai, Bihari, Zsivoczky, Dobos. Vezetőedző: Benczés Miklós.

Gólszerző: Roszel (0-1) a 19., Dobos (0-2) a 29., Hamar (1-2) a 47., Romhányi (2-2) a 71., Káposzta (3-2) a 93.  percben.

Csere: Zsivoczky helyett Demkó a 41., Dobos helyett Szabó Dávid az 58., Bardi helyett Kálmán az 59., Lippai helyett Kovács Zs. a 83. percben.

Sárga lap: Roszel a 69., Szabó D. a 99. percben.

László István: – A nehézségeinken a csodálatos egri közönség 12. emberként átsegített minket. Óriási eredménynek tartom, hogy 0-2 után, a Diósgyőr ellen meg tudtuk fordítani a találkozót. Gratulálok a fiúknak.

Benczés Miklós: – Úgy kezdtük az első félidőt, ahogy a Diósgyőrnek kell, jól játszottunk, de sajnos a három kényszerű csere megpecsételte a sorsunkat. A játék képe ekkor megfordult, a fiataljaink már nem tudták hozni azt a minőséget. Gratulálok az Egernek, megérdemelten jutottak tovább.