Egy félidőt játszott az Eger

A szünet után egygólos hátrányból fordított az Egri FC az NB III Mátra-csoportjának negyedik fordulójában. A meccs második felében Kálmán, Hamar és Aranyos is bevette a Tura kapuját.

Harmadik bajnoki sikerére készült ma délután László István és Lengyel Lajos csapata, igaz nehéz feladatnak ígérkezett a jó erőkből álló Tura legyőzése. A Pest megyeiek évek óta az élmezőnyhöz tartoznak az NB III-ban, s bár múlt héten hazai környezetben vereséget szenvedtek a Gyöngyöstől, várható volt, hogy nem adják könnyen a bőrüket. Egri helyzetekkel indult a mérkőzés, ám a legnagyobb lehetőségeket is elpuskázta a hazai együttes. Büntettek is a vendégek, Balló 12 méterről leadott lövése irányt változtatott egy védőn, így Illyés már nem tudott hárítani (0:1). Megfogta a gól az Egert, olyannyira, hogy a félidő további részében nem találta saját játékát a csapat.

László István cserére szánta el magát a szünetben, Busai helyett a támadóbb felfogásban játszó Kálmán jött ki az öltözőből, s rögtön az első labdaérintéséből kiegyenlített (1:1). A gólpassz Vén Gábor neve mellé került. Nem sokkal később a gólszerző előkészítőként jeleskedett, a befejező pedig Hamar Ádám volt, aki a negyedik gólját szerezte a szezonban (2:1). A mérkőzést eldöntő találatot szintén egy cserejátékos szerezte, Aranyos Márk közelről, Romhányi átadását vágta a léc alá (3:1).
Egri FC - Tura-Biotech USA 3-1 (0-1)
Eger, 250 néző. V.: Baghy Csaba (Szanyi Á., Nyekita B. L.).

EGER: Illyés - Debreceni, Kiskapusi, Káposzta, Szűcs - Romhányi, Zováth, Busai (Kálmán, 46.) - Kotula (Aranyos, 75.), Vén (Somodi, 84.), Hamar. Szakmai igazgató: László István.

TURA: Nagy G. - Takács, Nagy Cs., Sukaj, Szabó Á. - Blaubacher, Fitt (Bogdán, 46.), Zsolnai (Havasi, 62.), Balló (Vernes, 81.) - Less K., Padutsch A. Mb. edző: Lilik Pál.

Gólszerzők: Kálmán (46.), Hamar (54.), Aranyos (77.), ill. Padutsch (29.).
Jók: Kiskapusi, Zováth, Vén, Hamar, Kálmán ill. Takács, Zsolnai

László István: Már az első félidőben is meg voltak a helyzeteink, igaz a gól azért megfogott minket. A második játékrészben még egy lapáttal rátettünk, ami győzelmet eredményezett.
Lilik Pál: - Felemás mérkőzés volt. Az első játékrészben azt kaptam amit megbeszéltünk, s ezt az eredmény is mutatta, bár az Egernek is voltak lehetőségei. A második félidőt befolyásolta a gyorsan kapott gólunk, s ezután fejben és fizikailag is elfáradtunk.