Fordított az Eger, Hamar triplázott a megyei rangadón

A szomszédos Felsőtárkány együttesét fogadta az Egri FC az NBIII Mátra csoportjának 6. fordulójában. A fordulatos, izgalmas mérkőzés félidejében még a vendégek vezettek, de az Eger megfordította az eredményt és továbbra is vezeti a tabellát.

A papírforma egri győzelmet ígért a megyei rangadón, ám a tárkányiak önbizalommal telve, egy 4:0-ás Gyöngyös elleni győzelemmel hangolva érkeztek a Városi Stadionba. A vendégek bízhattak a góllövőlista éllovasában is, Baji Ádám öt mérkőzésen hét gólig jutott, így komoly feladat várt az Eger hátsó alakzatára. A megyeszékhelyi csapatban is remek formát mutattak eddig a támadók, a gólgyártás tekintetében különösen Hamar Ádám volt elemében közülük. Ezek alapján egyáltalán nem volt váratlan, hogy az Eger Hamar révén szerezte meg a vezetést (1:0) már a második percben, de a Felsőtárkány gólvágója sem habozott sokáig, aki Bódi Krisztián szögletét vágta Illyés Dániel kapujába (1:1) újabb két perc elteltével. A gyors egyenlítés megfogta az Egert, a vendégek pedig egyre bátrabban futballoztak és a 19. percben a vezetést is megszerezték egy szabadrúgásból: Bódi lövése Illyés hasa alatt került a hálóba (1:2). A félidő második részében több veszélyes akciót vezettek Vén Gáborék, Aranyos bravúrjainak köszönhetően viszont a szünetig érett a meglepetés.

A térfélcsere után sem kellett sokat várni a gólokra, a 49. és az 51. percben is Hamar Ádám fogadhatta a gratulációkat. Előbb az Aranyosról kipattanó labdát rúgta az üresen maradt kapuba (2:2), majd Vén szögletét követően a védők bizonytalankodását kihasználva helyezett a sarokba (3:2). Átvette az irányítást a hazai együttes, s egy Baji helyzetet leszámítva elmaradtak a felsőtárkányi kontrák is. A győzelmet Kálmán biztosította be, Kotula jó ütemben érkező labdáját lőtte a rövid sarokba (4:2). Bár a csereként beálló Bardi növelhette volna még az előnyt, kétszer is a kapufát találta telibe, így maradt a kétgólos differencia. Az Eger megérdemelt győzelmet aratott a harcosan, helyenként látványosan és szimpatikusan játszó Felsőtárkány felett, akik a hazai hibátlan mérlegük ellenére továbbra sem tudnak pontot gyűjteni idegenben.

NB III Mátra-csoport
6. forduló
Egri FC – Felsőtárkány  4–2 (1–2)

Eger, 500 néző. V.: Mozsár Gergely (Bán J., Kálé E.).

A mérkőzés előtt egy perces gyászszünettel emlékeztek Fesztbaum Béla újságíróra. A kezdőrúgást a mai Sportágbörze miatt Egerben tartózkodó Balogh Gábor, olimpiai-, világ és Európa-bajnok öttusázó, miniszterelnöki tanácsadó végezte el.

EGER: Illyés – Debreceni, Kiskapusi, Káposzta, Szűcs Á. – Romhányi, Zováth, Vén – Kálmán (Busai, 77.), Kotula (Bardi, 67.), Hamar (Aranyos M.). Szakmai igazgató: László István.
FELSŐTÁRKÁNY: Aranyos Á. – Baranyai, Szarvas, Hompoth (Sárosi, 62.), Szabó G. – Lakó, Csóka (Gáspár, 73.), Nagy J., Bódi K. – Érsek M. (Domán T.), Baji Á. Edző: Bocsi Zoltán.
Gólszerzők: Hamar (2., 49., 51.), Kálmán (61.), ill. Baji Á. (4.), Bódi K. (19.).
Sárga lap: Szarvas (23.), Szűcs Á. (39.).

László István: - Örülök a három pontnak, már csak azért is mert tavaly kevés pontot szereztünk a megyén belüli rangadókon. Megyünk tovább, hogy elérjük a célunkat. A saját csapatom mellett a Felsőtárkánnyal is foglalkoznék, mert nagyon jól játszottak, nem véletlenül szereztek eddig 9 pontot. Azzal tudtunk fordítani, hogy erős a keretünk és a szünet után már nem engedtük az ellenfelet veszélyes kontrákat vezetni. Jó a kapcsolat a két csapat között, a jövőben természetesen segítünk a Felsőtárkánynak hogy elérjék a céljaikat, ha szükség lesz rá, akkor akár játékosokkal is.

Bocsi Zoltán: - A rutin győzött a rutintalanság felett. Az első félidőben gyorsan kaptunk gólt, de akkor még sikerült fordítani. Nagyon jól játszottunk megmutattuk hogy ebben a fiatal együttesben van lehetőség. A fordulás után kijött a rutintalanság és a fáradtság, de ennek ellenére minden játékossal elégedett vagyok.