Nem sikerült a bravúr. Végeredmény: Haladás-Eger 4-2

OTP Bank Liga első forduló

Portálunk élő közvetítése a Haladás-Eger Bajnoki mérkőzésről. Csapatunk 26 év után először játszik a legjobbak között. Kövesse figyelemmel a meccset 17.00-tól.

Szombathelyi Haladás-Egri FC.

Sok szeretettel köszöntöm az egriszin.hu olvasóit.
Hamarosan kezdődik a közvetítésünk. Kellemes szórakozást kívánok és természetesen Hajrá Eger!

Nem ez az első mérkőzés a csapatok életében mikor egymás ellen kezdenek egy szezont. 1984. szeptember elsején a Egerben találkoztak az első fordulóban, a Csank János vezette Eger 2-1-re nyert. Szombathelyen jobban áll a Haladás. Az eddig lejátszott öt mérkőzésből háromszor nyertek, kétszer pedig a mieink örülhettek.

Szombathelyi Haladás–Egri FC

V.: Berger (Szalai D., Kis Z.)

Kezdőcsapatok:

HALADÁS: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Tóth P., Halmosi – Rajos, Iszlai – Nagy D., Nagy I. G., Radó – Kenesei K.
Kispad: Gőcze (kapus), Búrány, Fehér Z., Horváth A., Andorka, Kulcsár K., Ugrai.

EGER: Sztankó – Preklet, Kovács G., Knakal, Hamouz – Cs. Pavicsevics – Katona A., Dobrics, Stanislaw Michael – Koós, Pisanjuk
Kispad: Kövesfalvi (kapus), Balog Zs., Albert Á., Németh N., Pavlov, Piller, Farkas Ádám

Már csak néhány perc és kezdődik a mérkőzés. Most jönnek ki a csapatok  a pályára. Haladás az új, ezüstmintás, fehér szerelésében játszik, míg az Eger piros-kék felsőben, kék nadrágban, piros-kék sportszárban futballozik.

A tavalyi szezonban minössze a Honvéd és a Debrecen tudta elvinni Szombathelyről a három pontnt. Nehéz dolgunk lesz.

A Haladás kezdte a mérkőzést

5. percben járunk.  A Haladás többet birtokolja a labdát, de veszélyes helyzete még nem volt.

A mieink többnyire védekeznek. A Hali sorra rúgja a szögleteket.
6. percben Nagy Gábor lövését fogta magabiztosan Sztankó

9.percben az első helyzete is megvolt az Egernek, de Hamouz lövése magasan kapu fölé szállt.

13.percben Halmosi rúgta a Haladás harmadik szögletét. Sztankó aláfutott de Kenesei mellé és fölé fejelt.

14.percben Óriási helyzetbe került Koós Gábor az egriek csatára de tiszta helyzetben eltörte a labdát ami kicsorgott az alapvonalon

A Haladás irányítja a játékot, a mieink csak a kontrákra építenek. Igaz ezek veszélyesek

Többnyire átlövéssel próbálkoznak a hazaiak, Sztankó magabiztosan fogja ezeket a próbálkozásokat.

22.percben továbbra is 0-0 az állás.

Többnyire a mezőnyben folyik a játék, elég sok az apró szabálytalanság

25.percben veszélyes Haladás akció, Nagy Dániel kilépett a védők között, de 13 méteres lövését Sztankó magabiztosan védte.

27.percben óriási lehetőséget hagyott ki Radó. Egy kiválló indítást követően a fiatal Haladás játékos lövése alig kerülte el az egri kaput.

30 perc telt el eddig a mérkőzésból. Mindkét oldalon egy hatalmas helyzet. A Haladás továbbra is irányítja a játékot. A mieink többnyire a védekezéssel vannak elfoglalva.

32. percben Kenesei kapura fordult a tizenhatoson belül, majd telibetalálta a jobb kapufát. Ezt megúsztuk.

36.percben Halmosi unta meg, hogy minden labdát kifejelnek az egri védők. Megpróbálkozott egy átlövéssel, de magasan kapu fölé szállt a játékszer.

38.percben Nagy Gábor beadását Kenesei kicsivel kapu fölé fejelte. Most nagyon beszorultunk.

40.percben újból előttünk adódott helyzet. Hamouz szépen húzott befelé, lövése nemsokkal szállt kapu fölé.

Folyamatos Haladás szögletek, szerencsére nem veszélyesek.

44. percben előkerül a mérkőzés első sárgája. Iszlai a hazaiak játékosa kapta a lapot.

45. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL VEZETÜNK.

Preklet szerzett labdát a Haladás tizenhatosán belül, beadását Pisanjuk vágta a kapuba.

Vége az első félidőnek. A Haladás többet birtokolja a labdát, de a gólt mi szereztük Pisanjuk révén. Bízzunk a hasonlóan jó folytatásban.

Félidőben: Haladás-Eger 0-1

Elkezdődött a második félidő.  Cserélt a Haladás. Nagy Dániel combizomhúzódást szenvedett, helyette Fehér Zoltán a pályán.

50. percben egyenlít a Haladás. Elalszanak a védőink Kenesei pedig öt méterről a kapuba fejel. Sztankó tehetetlen volt.  1-1

Ez nem jól kezdődik. Radó lép ki a védők között, középre gurított labdáját Halmosi az üres kapuba rúgja.  2-1 az 52.percben

58.percben valószínű eldőlt a mérkőzés. Preklet szabálytalanságát követően tizenegyest kapott a hali. Iszlai magabiztosan értékesítette a büntetőt. 3-1

60.percben cserél a Haladás. Kenesei helyett Andorka a pályán. Cserél az Eger is. Koós helyett Albert Ádám.

Teljesen összestünk. A Bíró kezezés miatt tizenegyest ad. Andorka a 62.percben értékesíti a büntetőt. 4-1
Közben Simon Antal megint cserél. Stanislaw helyett Farkas Ádám a pályán.

Teljesen megzavarodtunk. Mintha egy másik csapat lenne a pályán. A Haladás azt csinál amit akar. Sajnálhatjuk

70.percben Rajos helyett Ugrai a pályán. Artner Tamás kihasználta mindhárom cserelehetőségét.

72.percben Simon Antal is cserél. Németh Norbert váltotta Dobricot.

73. percben egy szöglet után Katona veszélyeztetett, de lövésébe belelépnek a Szombathelyi védők. Nagy lehetőség volt.

74.percben szépítettünk. Pisanjuk labdájával Németh lépett ki majd gurított a hosszú sarokba. 4-2

Felébredtünk. Pisanjuk lövése két méterrel száll kapu mellé.

78.percben Németh bombáját védi nagy bravúrral Rózsa Dániel. Végre valami. Továbbra is támadunk. Berger elnéz egy szituációt. Tizenegyes járt volna nekünk. A játékvezető első hibája. De ez nagy volt.

81.percben Knakal buktatja Radót utolsó emberként. Villan a piros. Emberhátrányban játszunk az utolsó 10 percben.

88.percben Németh félpályáról próbálta meg átemelni Rózsát, nem sokkal ment mellé. Szép meglátás volt.

Sajnos nem sikerült a bravúr. Vége a mérkőzésnek. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a második félidő első húsz percét pedig hamar el kell felejteni. Egy kis szerencsével lehetett volna pontot szerezni. Az biztos Berger játékvezetőre nem panaszkodhatnak a hazaiak. Végeredmény: Haladás-Eger 4-2
Jövő héten lehet javítani a Siófok ellen. A pénteki mérkőzést természetesen online közvetítjük az egriszin.hu-n.

Köszönjük figyelmüket. Kellemes hétvégét kívánunk olvasóinknak.