Aviva alapgyakorlatok: 5 kérdés és válasz egy oktatótól
Az Aviva tornáról
Az Aviva módszer egy olyan ritmikus gyakorlatsorból álló torna, amelyet kifejezetten egészségügyi problémákkal küzdő nők számára fejlesztett ki Aviva Gabriella Steiner, magyar származású fizikoterapeuta. Az Aviva torna nemcsak a testet gyógyítja, hanem az egészségügyi problémák mentén kialakuló depresszióra, lelki és mentális nehézségekre is jótékony hatással van. Nem véletlen emeli ki ennek a fontosságát Szabó Kitti Aviva oktató, aki már több száz hölgynek segített visszanyerni az egészségét és az egészséggel járó boldogságot. Az Aviva torna segít, hogy a hölgyek a nőiességükben kiteljesedjenek.
1. Az alapgyakorlatok miben segítenek elsősorban a hölgyeknek?
A torna 18 alapgyakorlatot tartalmaz és elsősorban a nőgyógyászati, a hormonális és az urológiai betegségek kezelésében játszik fontos szerepet. A gyakorlatok a szervezet öngyógyító folyamatait indítják be, ezáltal természetes módon, nem pedig orvosi beavatkozásoknak köszönhetően vagy gyógyszeres kezelések hatására megy végbe a gyógyulás.
2. Hogyan néznek ki ezek az alapgyakorlatok?
Az alapgyakorlatok speciális beszorító és ellazító mozdulatokat tartalmaznak, ezeknek a mozdulatsoroknak köszönhetően az alhasi vérbőség megnő. A fokozottabb vérellátás pedig beindítja a nemi és húgyúti szervek jobb oxigén- és tápanyagellátottságát, ezáltal pedig megindul a méregtelenítés, a salakanyagok intenzívebben ürülnek. Az alapgyakorlatok fokozzák az artériás vérkeringést, ezáltal pedig több vitamin és hormon jut az alhasi szervekbe, az ún. Dolgozó zónába.
3. A test mely területeit dolgoztatják meg leginkább az Avivások?
A gyakorlatok átmozgatják az egész testet, de a fókusz az alhasi izmokon, a medencén, a gáton, a farizmokon, a lapockák közötti, valamint a nyaki izmokon van. Tehát a combközéptől a köldökig tartó zónában indítják be a gyógyító folyamatokat. Ennek a kismedencei területnek a megerősítését dinamikus medencebillentésekkel, a farizmok beszorításával és ellazításával, csípőforgatásokkal érik el a hölgyek. A mozdulatsor bizonyíthatóan serkenti a nyirokrendszeri keringést, ezért aktivizálja a belső elválasztású mirigyeket, azaz az endokrin rendszert és helyreállítja a hormonháztartást.
4. Milyen betegségekre, elváltozásokra jó a rendszeresen végzett Aviva torna?
Minden életszakaszban tud segíteni az Aviva torna. A tinédzsereknek például a menstruációs fájdalmak enyítésében, a ciklus rendezésében. A középkorúaknak a babavárásban és a teherbeesést akadályozó tényezők megszüntetésében. A torna elősegíti a peteérést, serkenti az ovulációt, az elzáródott petevezetéket újra átjárhatóvá teszi. De az inszemináció és a lombikprogramban résztvevő hölgyeknél is támogatja a kezelések sikerességét. A pajzsmirigy alul- vagy túlműködése esetén helyreállítja az egyensúlyt, segít a TSH normál szintjének elérésében. A változókorban pedig a menopauza tüneteit enyhíti.
5. Egy Avivás oktatónak mi a legnagyobb siker?
Az alapgyakorlatokat rendszeresen és szakszerűen kivitelezve egy olyan felfedező úton indulnak el a hölgyek, ahol kapcsolatot teremtenek a testük természetes funkcióival és kiteljesednek nőiességükben. Egy boldog, felszabadul, egészséges hölgynél nincs jobb dolog a világon! – mondja Kitti.