Sikeresen "elrepült" egy év

Jó évük volt a siklóernyősöknek, országos csúcsok dőltek meg, eredményesen szerepeltek az Eged Eagles SE versenyzői is.

Az idény javát maguk mögött hagyva összegezte a 2008-as esztendőt az egri Eged Eagles SE. Minden évben megrendezik a siklóernyősök között a nemzeti bajnokságot Magyar Köztársaság Kupa (MKK) néven. Az immár évtizedes hagyományokra visszatekintő versenyben több kategóriában lehet indulni, és ennek megfelelően több helyezést is el lehet érni.

A siklóernyős sport kategóriában (PG Sport) Lázár Gábor országos első helyezést ért el.
Standard kategóriában (PG Standard) Beretka Krisztina 3. helyen, míg nőiben 2. helyen, Daragó Ágnes pedig első helyen végzett.

Az idei év igen jól repülhető évet hozott, országosan is több csúcs megdőlt. Néhány éve a siklóernyősöknek a 100 kilométer feletti távrepülés volt a csúcs. Aki ezt itthon megrepülte, az amolyan nagykártyának számított. Az álomhatár szépen lassan kúszott felfelé. Napjainkban a 200 kilométer számít kiemelkedőnek. Az országos rekordot Orsy László állította fel: 223 km-t repült! A Szolnok melletti Kétpóról csőrléssel felemelkedve 6 óra 45 perces repülés után 34 km/h-s átlagsebességével, repülése során 2391 m magasra is emelkedve szállt le Siklós és Matty között.