Veretlenül tartotta itthon a Dobó Kupát az EKF

Utolsó mérkőzését is megnyerte az Eger a kétnapos Dobó Kupán a szlovák Rozsnyó ellen. Váczi Péter és Széles-Kovács Gyula legénysége így száz százalékos teljesítménnyel végzett az élen.

A délelőtti kezdés sajnos meglátszódott mindkét csapaton, lassan, és körülményesen vezették a támadásaikat. Az első félidőben nem a szép játék dominált, kapkodó, pontatlan támadások jellemezték a meccs ezen szakaszát. Az egriek dobószázaléka a tegnapi Jászberény elleni mérkőzéshez hasonlóan elég rossz volt, és a védekezésünk is kiforratlan, eredménytelen volt. A pontszegény első játékrész (12-9) után a másodikban már több pontot dobtak a csapatok (25-23), amivel kialakult a 37-32-es egri előny.

A második félidőben már fej-fej mellett haladtak a klubok, a hazaiak a védekezésük feljavulásával tartották maguk mögött az ellenfelet. A dobóteljesítmény sajnos még mindig hagyott maga után kívánni valót. A harmadik negyedben Rusznák egy kis technikaival jutalmazott dulakodása tarkította a találkozót, míg az egész meccsről elmondható, hogy a bírók sok hibás ítélettel sújtották mindkét gárdát. Az Eger a végén sem engedte ki a győzelmet a kezéből, így helyenként jó, tudatos játékkal, veretlenül hódította el a hazai rendezésű Dobó Kupa serlegét.

EKF-HÉSZ Eger- Rozsnyó (szlovák) 78-72 (12-9, 25-23, 18-17, 23-23)