Újabb egri győzelem a Miskolc ellen

Az elmúlt vasárnapi mérkőzésen az Eger 35 pontos különbséggel győzött a Szilágyi  Gimnáziumban. Akkor a Miskolc tartalékosan érkezett. A visszavágóra viszont a teljes keret hadrendbe állt és a visszavágás reményében óriási iramban kezdte a mérkőzést.

A Kovács N, Dr. Weisz N, és Kusnír G. nélkül játszó Eger ellen sikerült az első negyedben 3 pontos előnyre szert tennie. A szokatlanul agresszív, kemény védekezés ellenére a második negyed közepére egyenlített az Eger és a saját maga által diktált erős iramtól elfáradt miskolciak ellen a félidő végére a hátrány 4 pontos előnyre változott. A hullámzó teljesítménye miatt pihentetett Dongó a harmadik harmadban visszatért és 13 pontjával megnyugtató előnyhöz juttatta a vendégeket. Az utolsó negyedben a hazai csapat a sportszerűtlenség határát súroló durva játékával 4 pontra felzárkózott de ennek az volt az ára,hogy Szőke kipontozódott és a kulcsjátékosok is közelítettek az ötödik hibához. Az Eger nagyon rutinosan nem ment bele az adok-kapok játékba, kijátszotta a huszonnégy másodperceket és rendre kosárral fejezte be támadásait. Végül a nagy taktikai csata 13 pontos egri győzelemmel zárult.

Mérkőy Tibor: Gratulálok a csapatnak! Egy nagyon erős Miskolcot sikerült saját pályáján legyőzni. Nem hagytuk provokálni magunkat. Az ellenfél roppant agressziv védekezése ellenére is közel nyolcvan pontot dobtunk és ez elég volt a győzelemhez. Nagyon jól szedtük a védőlepattanókat és a rendezetlen védelem elleni lerohanásokból sok pontot szereztünk.
Legközelebb 04. 10-én, vasárnap 16,00-kor a Szilágyi Gimnáziumban játszunk a Debreceni Medikus ellen.

Földes – Miskolc KK  -  GMR Grape Vitál EGER  66 – 79 /16-13, 17-24, 15-23, 18-19/