Holnapig jelentkezhetnek A Nyúl-unk a munkáért programra
A kiírók rá akarják vezetni az embereket arra, hogy a falun éljenek a városihoz hasonló környezetben és szolgáltatási színvonalban, de a falu attól falu, hogy nem az áruházláncban veszik meg a zöldséget, paprikát, paradicsomot, húst, s főleg nyulat, hanem megtermelik magunknak, szomszédjaiknak.
Attól falu a falu, hogy a kiskertben nemcsak nyírott gyep, hanem paprika, paradicsom, a hátsó kertben nem medence, hanem tyúkudvar, nyulas, méhes, esetenként disznóól lapul. A pályázat a következőkre terjed ki: A program elsődleges szerepe az, hogy a családok önellátását segítsük. Egyék meg a nyulakat, cseréljék el a szomszéddal, adják el a helyi piacon. Tanítsák meg gyermekeiket, hogy érdemes saját magunknak tenni azért, hogy kicsit legalább jobban éljenek. 5 anyanyúl szaporulata nem elegendő arra, hogy "pénzt csináljanak belőle", de arra elég, hogy évente 100-120 db nyulat megegyenek. Eddig Heves Megyéből 15 település jelentkezett, ebből Egerből 3 család. 2011. augusztus 31-ig lehet jelentkezni, ezek feltételeiről és a programmal kapcsolatos további tájékoztatást olvashatnak: itt
| Település | Megye | Családok száma |
| Bükkszenterzsébet | Heves | 20 |
| Domoszló | Heves | 12 |
| Eger | Heves | 3 |
| Erdőtelek | Heves | 20 |
| Gyöngyöshalász | Heves | 25 |
| Gyöngyöspata | Heves | 25 |
| Ivád | Heves | 25 |
| Karácsond | Heves | 4 |
| Kerecsend | Heves | 20 |
| Maklár | Heves | 1 |
| Parádsasvár | Heves | 10 |
| Pétervására | Heves | 20 |
| Recsk | Heves | 25 |
| Szajla | Heves | 25 |
| Szúcs | Heves | 24 |

