Béremelések az oktatásban

Az oktatás kérdéseit vitatták meg a területen dolgozók a napokban az Új iskola - Új tudás című kormányprogram vitafórum - sorozatának keretében.
 
 

Béremelések az oktatásban

Az oktatás kérdéseit vitatták meg a területen dolgozók a napokban az Új iskola - Új tudás című kormányprogram vitafórum - sorozatának keretében.
 
 
 
 
 

Béremelések az oktatásban

Az oktatás kérdéseit vitatták meg a területen dolgozók a napokban az Új iskola - Új tudás című kormányprogram vitafórum - sorozatának keretében.

A szakmai értekezés a jövő héten az országgyűlés elé tárt törvényjavaslatot készítette elő. Az eseményen a kormány és a szakszervezet munkatársai a pedagógusokkal együtt vitatták meg a bérezés kérdéseit, illetve a korszerű pedagógusi tudás szükségességéről is szó esett. A kormányprogram keretében évente 130-140 milliárd forint jut fejlesztésekre, 25 milliárd forintot bocsájtanak a pedagógusok béremelésére, melyből 40ezer forinttal emelkedik a pályakezdő - pedagógus fizetés, a hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkozók bérét, és a vezetői pótlékot is megemelik.

 

 
 

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!