Béremelések az oktatásban
A szakmai értekezés a jövő héten az országgyűlés elé tárt törvényjavaslatot készítette elő. Az eseményen a kormány és a szakszervezet munkatársai a pedagógusokkal együtt vitatták meg a bérezés kérdéseit, illetve a korszerű pedagógusi tudás szükségességéről is szó esett. A kormányprogram keretében évente 130-140 milliárd forint jut fejlesztésekre, 25 milliárd forintot bocsájtanak a pedagógusok béremelésére, melyből 40ezer forinttal emelkedik a pályakezdő - pedagógus fizetés, a hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkozók bérét, és a vezetői pótlékot is megemelik.

