Büntetnek, ha nincs tb
Megyénkben viszonylag kevés a visszaélés ilyen téren, sokkal inkább az adminisztrációban vannak hiányosságok. Az is sűrűn előfordul, hogy az oktatási intézmények felejtik el bejelenteni hallgatóikat.
Akiről kiderül, hogy nem jogszerűen jár el, nem rendelkezik tb-vel, annak kötelessége bejelentkezni az adóhivatalhoz, és kifizetnie a havi 4350 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. A jogszabály értelmében öt évre visszamenően is behajtható az elmaradás - mondta el Dr. Nagy Béla, a Heves megyei egészségbiztosítási pénztár igazgatóhelyettese.

