Díjazták a borokat

Az Egri Hegyközség legnagyobb idei megmérettetésén a 13. Egri Borvidéki Borversenyen, negyven borász több, mint kétszáz borát mutatták be, versenyeztették.
 
 

Díjazták a borokat

Az Egri Hegyközség legnagyobb idei megmérettetésén a 13. Egri Borvidéki Borversenyen, negyven borász több, mint kétszáz borát mutatták be, versenyeztették.
 
 
 
 
 

Díjazták a borokat

Az Egri Hegyközség legnagyobb idei megmérettetésén a 13. Egri Borvidéki Borversenyen, negyven borász több, mint kétszáz borát mutatták be, versenyeztették.

A verseny célja, hogy a díjazott legjobb borok és borászatok nagyobb hangsúlyt kapjanak a piacon. A bíráló grémium a színt, az illatot és a nedük zamatát értékelte. A versenyen a résztevők 30%-a érte el a legjobbnak járó minősítést.


Bordeaux-ban is remekeltek az egri borok


Az eger környéki dűlőkben mintegy 6 ezer hektáron termelik a bordeauxi nemzetközi borversenyen 5 aranyérmet szerző kíváló egri nedüket. Az idei világbajnokságon a Korona Borház két aranyat is bezsebelt. A borász szakemberek szerint az egri borok sikere a nagyon kedvező földrajzi és éghajlatbeli adottságoknak köszönhető.

 

 
 

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!