A VOSZ képviselői és a vállalkozók üléseztek Egerben
Az eseményen egy tájékoztató, egy fórum és egy állófogadás keretében vitatták meg az érintett szervezetek képviselői és a vállalkozók a feketegazdaság szülte gazdasági, adózási problémákat, illetve a munkajövedelmek bruttósítása is szóba került.
Széles Ernő, a VOSZ kommunikációs ügynökségének elnöke, úgy véli, hogy a feketegazdasággal szemben a leghatékonyabb egy kormányzati fellépés lenne. Ez ügyben a helyi önkormányzatok képviselőire számítanak, akik közvetíthetik az aktuális problémákat az Országgyűlés felé.
A VOSZ 1988-ban alakult, és a vállalkozók és munkáltatók helyzetét hivatott javítani. A legsikeresebb programjuknak a Széchenyi-kártya bizonyult, mely takarékszövetkezeti együttműködéssel segíti a vállalkozásokat, lépéseket téve ezáltal a feketegazdaság terjedésével szemben.
A fórumon felszólalt többek között Habis László polgármester, dr. Nagy László, az APEH Észak-magyarországi Regionális Igazgatóságának vezetője, valamint a rendőrség képviseletében, Dorkó Tamás is. Abban valamennyi összegyűlt érintett szervezet képviselője egyetértett, hogy szükséges a gazdaság dinamizálása és a feketegazdaság visszaszorítása, mert a kevés adózó vállalkozó sok adót kénytelen fizetni, azok miatt, akik nem bevallottan működnek.
Az EU - s források gazdaságba fektetéséről is szó esett, valamint új, hosszú távon is hatékony gazdaságpolitika, oktatáspolitika kidolgozásának szükségességére is felhívták a figyelmet.

