Már nem akar felmondani
2008.05.22.00:00
Cseh András és felesége hosszú évek óta sikeresen vezeti a Kis-Dobó téren található Senátor-Házat. Sikerüket az is jelzi, ha egy társaságban felmerül a kérdés, hová üljenek be, általában rájuk esik a választás.
EgriSzín: Hogyan jött az ötlet, hogy belevágjanak egy szálloda üzemeltetésébe ?
Cseh Andrásné: Vendéglátást tanultunk, én korábban a Dobos Cukrászda vezetője voltam. A férjem évekig külföldön dolgozott, míg egyszer fölmerült a kérdés, hogy én menjek ki vagy ő jön haza és itthon kezdünk valamibe. Nincs három-négy vállalkozásunk, csak egy. Ebből tartunk el családokat. Soha nem fordult elő, hogy ne adtunk volna fizetést, még akkor sem, ha nem volt forgalom. Inkább kölcsön kértünk, hogy ki tudjuk fizetni az alkalmazottakat.
EgriSzín: Köztudott, hogy családtaggal együtt dolgozni nem egyszerű. Rengeteg konfliktust szül. Önöknél ez hogyan működik?
Cseh Andrásné: Persze, voltak összetűzések, korábban minden évben fölmondtam, majd egy idő után a férjem el is fogadta ezt. Azóta nem mondtam fel.
EgriSzín: Milyen feladatokkal jár egy szálloda vezetése, üzemeltetése?
Cseh Andrásné: Összetett feladat, a nap 24 órájában ide kell koncentrálni. 16 éve nem voltunk szabadságon. De a vendégek meghálálják a fáradtságos munkát, legyen akár hazai vagy külföldi, akár a művészvilág képviselője. A legtöbbjük baráttá válik az évek során. Nagyon sokan - például Hernádi Judit, Szilágyi Tibor, Törőcsik Mari – visszatérnek hozzánk, ha csak egy kávé erejéig is. Sokan úgy jönnek ide, mintha haza mennének. Ez a szeretet adja az erőt, hogy tovább csináljuk.
EgriSzín: Mi az ami fontos Önök számára az életben?
Cseh Andrásné: Egyszer megkérdeztem ezt a férjemtől, amire azt válaszolta, az, hogy a munka becsületesen el legyen végezve. Neki ez az élete.
EgriSzín: Kiállításoknak is helyt adnak, honnan jött az ötlet?
Cseh Andrásné: Annak idején a Dobosban irodalmi esteket szerveztem, Rutkai Évától Esztergályos Cecíliáig sokan megfordultak nálunk. Miután eljöttem onnan az oda járó vendégek továbbra is igényelték ezeket az esteket. Sokat gondolkodtam rajta. Éppen vendégünk volt Dr. Szűcs Andrea, akinek a férje Munkácsy- díjas festőművész. Megkérdezte, tudok-e egy kiállításra alkalmas helyet a városban. Magunkat ajánlottam. Azóta már a 40-45 kiállítást rendeztünk. A kiállítások alkalmával mindig hívtunk színészeket, zenészeket, többek között Pécsi Ildikót, Mohai Gábort, Boncz Gézát, Szt. Martint.
EgriSzín: Nyaranta pedig itt a Strauss Est.
Cseh Andrásné: A férjem ötlete volt a programnak a életre keltése, melyet a tér vendéglátósainak összefogásával szervezünk immár 16 éve. Nagy sikere van, az ország minden tájáról jön nagy az érdeklődés. Kezdetben saját erőből és szponzorok segítségével valósítottuk meg. Idén a ZF Hungária Kft., az önkormányzat és a négy üzlet saját ereje teszi lehetővé, hogy ismét egy felejthetetlen estét töltsön a közönség a vár lábánál.
EgriSzín: Sugárzik Önökről a vendégek és a szakma iránti szeretet. Honnan merítenek erőt?
Vendéglátós vénánk van, de leginkább egymásból.
Cseh András: A vendégnek mindig meg kell adni a tiszteletet. Szakmai alázat és emberszeretet szükséges. Fontos, hogy ne szégyeljünk elnézést kérni, mert mindenki hibázhat.
Cseh Andrásné: Vendéglátást tanultunk, én korábban a Dobos Cukrászda vezetője voltam. A férjem évekig külföldön dolgozott, míg egyszer fölmerült a kérdés, hogy én menjek ki vagy ő jön haza és itthon kezdünk valamibe. Nincs három-négy vállalkozásunk, csak egy. Ebből tartunk el családokat. Soha nem fordult elő, hogy ne adtunk volna fizetést, még akkor sem, ha nem volt forgalom. Inkább kölcsön kértünk, hogy ki tudjuk fizetni az alkalmazottakat.
EgriSzín: Köztudott, hogy családtaggal együtt dolgozni nem egyszerű. Rengeteg konfliktust szül. Önöknél ez hogyan működik?
Cseh Andrásné: Persze, voltak összetűzések, korábban minden évben fölmondtam, majd egy idő után a férjem el is fogadta ezt. Azóta nem mondtam fel.
EgriSzín: Milyen feladatokkal jár egy szálloda vezetése, üzemeltetése?
Cseh Andrásné: Összetett feladat, a nap 24 órájában ide kell koncentrálni. 16 éve nem voltunk szabadságon. De a vendégek meghálálják a fáradtságos munkát, legyen akár hazai vagy külföldi, akár a művészvilág képviselője. A legtöbbjük baráttá válik az évek során. Nagyon sokan - például Hernádi Judit, Szilágyi Tibor, Törőcsik Mari – visszatérnek hozzánk, ha csak egy kávé erejéig is. Sokan úgy jönnek ide, mintha haza mennének. Ez a szeretet adja az erőt, hogy tovább csináljuk.
EgriSzín: Mi az ami fontos Önök számára az életben?
Cseh Andrásné: Egyszer megkérdeztem ezt a férjemtől, amire azt válaszolta, az, hogy a munka becsületesen el legyen végezve. Neki ez az élete.
EgriSzín: Kiállításoknak is helyt adnak, honnan jött az ötlet?
Cseh Andrásné: Annak idején a Dobosban irodalmi esteket szerveztem, Rutkai Évától Esztergályos Cecíliáig sokan megfordultak nálunk. Miután eljöttem onnan az oda járó vendégek továbbra is igényelték ezeket az esteket. Sokat gondolkodtam rajta. Éppen vendégünk volt Dr. Szűcs Andrea, akinek a férje Munkácsy- díjas festőművész. Megkérdezte, tudok-e egy kiállításra alkalmas helyet a városban. Magunkat ajánlottam. Azóta már a 40-45 kiállítást rendeztünk. A kiállítások alkalmával mindig hívtunk színészeket, zenészeket, többek között Pécsi Ildikót, Mohai Gábort, Boncz Gézát, Szt. Martint.
EgriSzín: Nyaranta pedig itt a Strauss Est.
Cseh Andrásné: A férjem ötlete volt a programnak a életre keltése, melyet a tér vendéglátósainak összefogásával szervezünk immár 16 éve. Nagy sikere van, az ország minden tájáról jön nagy az érdeklődés. Kezdetben saját erőből és szponzorok segítségével valósítottuk meg. Idén a ZF Hungária Kft., az önkormányzat és a négy üzlet saját ereje teszi lehetővé, hogy ismét egy felejthetetlen estét töltsön a közönség a vár lábánál.
EgriSzín: Sugárzik Önökről a vendégek és a szakma iránti szeretet. Honnan merítenek erőt?
Vendéglátós vénánk van, de leginkább egymásból.
Cseh András: A vendégnek mindig meg kell adni a tiszteletet. Szakmai alázat és emberszeretet szükséges. Fontos, hogy ne szégyeljünk elnézést kérni, mert mindenki hibázhat.


