Itt a piros, hol a piros
2008.05.22.00:00
Felnémet Városrész 1,5 milliárdos rehabilitációs projektjével kapcsolatban érdekes érdekek és nézetek ütközésére derült fény.
Olvasóink elégedetlenkedésüket fejezték ki az iránt, hogy Felnémeten a jelenleg is munkagépekkel eltorlaszolt Kovács Jakab utcában a tavaly átadott -uniós projekten belül megvalósuló- felújított területek után, most az ottani buszmegálló javítása miatt törték fel a „szűz” aszfaltot. Vizi Gyula a Felnémeti Városrész önkormányzati képviselője elmondta, hogy a minőségellenőrzési vizsgálatok után fény derült némi hibára, így a Kovács Jakab utcában is ezen „félrelépések”kijavítása folyik a buszöbölben végzett munkák során. A mostani munkavégzés még garanciálisan történik, így ez is a projekt részét képezi.
Vizi Gyula szerint nem lesz több utómunkára szoruló terület, a végső átadás június 12-én várható.
Ennyivel elégedettek is lennénk, de másik panaszként az EU-s projekt kivitelezése közben létrehozott zöldterületek rendben tartása merült fel. Itt már mindenki egymásra mutogat: a Polgármesteri Hivatalban a Városgondozás Kft.-t nevezték meg, mint karbantartót, a Városgondozásnál viszont Ferenczi Tamás azt mondta, hogy ők nem kaptak megbízást a felnémeti új zöldterületek gondozására. Harmadik delikvensként csatlakozott Vizi Gyula,aki arról számolt be, hogy valóban a Városgondozás tevékenységi körébe tartozna a végeláthatatlan gazzal benőtt füves területnek karbantartása, ám meglátása szerint a Városgondozás nem kapott elegendő támogatást a Polgármesteri Hivataltól arra, hogy a „kezük odáig is elérjen”. Hozzátette: hogy a jövő heti közgyűlésen szóvá is fogja tenni ezt a problémát.
Megoldás végül is még sincs. Az utcát túrják, a gyom nő. Egyetlen projektelemmel lehetnek elégedettek (?) a felnémeti lakosok, pláne akik a Béke utcában laknak, mégpedig az új csatornahálózat kialakításával. Ennek tesztelése az esős napokkal kezdődik.
Vizi Gyula szerint nem lesz több utómunkára szoruló terület, a végső átadás június 12-én várható.
Ennyivel elégedettek is lennénk, de másik panaszként az EU-s projekt kivitelezése közben létrehozott zöldterületek rendben tartása merült fel. Itt már mindenki egymásra mutogat: a Polgármesteri Hivatalban a Városgondozás Kft.-t nevezték meg, mint karbantartót, a Városgondozásnál viszont Ferenczi Tamás azt mondta, hogy ők nem kaptak megbízást a felnémeti új zöldterületek gondozására. Harmadik delikvensként csatlakozott Vizi Gyula,aki arról számolt be, hogy valóban a Városgondozás tevékenységi körébe tartozna a végeláthatatlan gazzal benőtt füves területnek karbantartása, ám meglátása szerint a Városgondozás nem kapott elegendő támogatást a Polgármesteri Hivataltól arra, hogy a „kezük odáig is elérjen”. Hozzátette: hogy a jövő heti közgyűlésen szóvá is fogja tenni ezt a problémát.
Megoldás végül is még sincs. Az utcát túrják, a gyom nő. Egyetlen projektelemmel lehetnek elégedettek (?) a felnémeti lakosok, pláne akik a Béke utcában laknak, mégpedig az új csatornahálózat kialakításával. Ennek tesztelése az esős napokkal kezdődik.


