Minimum alatt élünk

Országos problémával szemben vette fel a harcot a megyénkben működő Létminimum Alatt Élők Társasága.
 
 

Minimum alatt élünk

Országos problémával szemben vette fel a harcot a megyénkben működő Létminimum Alatt Élők Társasága.
 
 
 
 
 

Minimum alatt élünk

Országos problémával szemben vette fel a harcot a megyénkben működő Létminimum Alatt Élők Társasága.
Heves megye az ország azon megyéi közé tartozik, ahol igen magas a nélkülöző családok száma, ebben nyilván lehúzza a mutatót a dél- hevesi térség, ahol sem munka, sem utazás,de még élelem szempontjából sem állnak a helyzet magaslatán az ott élők.
Tajcs Ferenc a LAÉT szervezetének elnöke elmondta, hogy civil szervezetük élelem- és ruhaszállítmányokkal (évente 15-20 teherautóval), adományokkal próbál enyhíteni a rászorulók problémáin. Társaságuk 1992 óta létezik, ám az Észak-magyarországi Régióban csak 1994-től kezdték meg működésüket. Kapcsolatban állnak a Karitásszal is. Ilyen összefogás mellett összesen 47 településre terjed ki áldozatos munkájuk. Eger környékén főként a felnémeti Béke-telep valamint a szalai városrész a leginkább adományorientált környék. Amennyiben felkeresnék a Létminimum Alatt Élők Társaságát, megtehetik Egerben a Mindszethy út 12. szám alatt.

Megyei statisztika


Heves megye lakosságának 30-35 százaléka él létminimum alatt, ám nagyon magas azoknak a száma akik nem vallják be szegénységüket, azon egyszerű oknál fogva, hogy szégyellik. A LAÉT tíz oktatási intézményben végzett kutatása szerint tíz kisgyermekből három naponta éhesen megy iskolába és csak az ott kapott ebéd a napi betevő számukra.

 

 
 

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!