Közösségellenesek
Emlékműre gépkocsival felmászni tilos!
Módosítani kívánja az önkormányzat a „Közösségi együttélés alapvető szabályairól, valamint azok elmulasztásának jogkövetkezményeiről” alkotott rendeletét. Ha átmegy, akkor lesz egy-két mókás kötelezettsége az egri polgárságnak.
Játszótéren tilos rollerezni, görkorizni, ha van a közelben szökőkút
Kirívóan közösségellenes, aki „a közterületen található köztárgyakat, így különösen emlékművet, utcabútorzatot, egyéb közterületi berendezési tárgyat, lépcsőt, korlátot, kőpadot, szökőkutak környezetében lévő díszburkolatot és azok környezetében lévő zöldterületeket, sétányokat, játszótereket rollerrel, görkorcsolyával, gördeszkával, kerékpárral, segédmotoros kerékpárral, motorkerékpárral vagy gépjárművel rendeltetéstől eltérő módon vagy céllal használ, közterületi szobrokra, emlékművekre felmászik..” Ízlelgessük több nekifutásban. „szökőkutak környezetében lévő díszburkolatot és azok környezetében lévő zöldterületeket, sétányokat, játszótereket rollerrel, görkorcsolyával, gördeszkával, kerékpárral, segédmotoros kerékpárral, motorkerékpárral vagy gépjárművel rendeltetéstől eltérő módon vagy céllal használ”. Azaz olyan játszótereken, amelyek nincsenek szökőkutak környezetében simán lehet rodeózni SUV-val, míg a szökőkút környezetében görkorizni is tilos, még a sétányon is. Büdös kölykök, menjenek quadozni azokra a játszókra, amelyek környezetében nincs szökőkút. Viszont meg ne mosakodjon a kút vizében, mert fizethet, aki: „a közterületi vízcsobogókat, kutakat, vizes medencéket rendeltetés ellenes célokra használ, így különösen abba bemegy, abban fürödik, mos, mosakodik vagy állatot fürdet.”
Bajban vannak azok, akiknek a háza előtt zöld dolgok vannak
Kemény büntetésre számíthat az az egri lakos, aki nem kertész, mert ezentúl a lakókörnyezetében található fákat bizony neki kell metszeni, valamint a balesetveszélyes száraz ágakat eltávolítani. Azaz, ha van egy korhadófélben lévő fa a házunk előtt, akkor eszünkbe ne jusson felhívni a Városgondozást, mert az illetékesek ezentúl mi magunk vagyunk, akiknek ezt a fát ki kell vágni, vagy ha szerencsénk van elég lesz csak csonkolnunk. Albérlőkre is igaz mindez. A társasházaknál ezentúl nem csak a kuka kiviteléről kell gondoskodni, hanem be kell osztani, hogy ki gyomlál, ki kaszál a héten, és ki megy megmetszeni az utcai fákat, különben kétmilliós bírság repülhet a háznak (a társasház már nem magánszemély). A kegyetlen passzus így: „…a tulajdonában, használatában lévő ingatlan előtti, az ingatlan környezetében lévő zöldfelületet nem gondozza, ideértve különösen a kaszálást, metszést, gyommentesítést, száraz, balesetveszélyes részek eltávolítását, valamint általa egyéb közterületi részre ültetett növény fenntartását, ápolását nem biztosítja. „ Kapára, kaszára emberek!
Te kukákban kutató közösségellenes, reszkess!
A közösség ellensége az is, aki „…a közterületen lévő, vagy oda időszakosan, hulladékszállítás céljából kihelyezett hulladékgyűjtő edényzetben – ideértve a lomtalanítás során kihelyezett hulladékot is – kutat, abból hulladékot válogat ki.”
Nyilván szórakozásból, a többiek bosszantására kerekednek fel családok a pereputtyukkal és kezdik guberálni a szaros pelenkák között a ValamiHasználhatót. Jogszabályellenesen kutatnak. Bosszantóak, némelyikük, nem mindegyikük, szétdobálja a szemetesek tartalmát, a kutatás során széttépi a zsákokat, emiatt trutyis lesz a kuka és moshatjuk satöbbi. A szegénység se nem szép, se nem rendezett és udvarias. Ezek az emberek nem a közösség ellen vannak, hanem túlélni akarnak. Megtiltani a lomizást, a guberálást, a koldulást, a hajléktalanságot jogszabállyal elég nagy ostobaság. Meg persze nem is működik, csak arra jó, hogy a sok kis Xerxész megkorbácsoltathassa a tengert.
Sírfelirat csendőrséget!
Kirívóan közösségellenes az, aki „A temetési helyen túlterjeszkedő, közízlést sértő vagy oda nem illő felirattal ellátott síremléket helyez el.” Hát, az „Itt nyugszom én, olvasod te, olvasnám én, nyugodnál te” fizethet. Nyilván van valahol egy sírfelirat-cenzúra bizottság, akik felügyelik az evilági közízlést. Mert a túlvilágon nem lehet kérdés, hogy mások a normák.
Idős beteg Ferrárival a temetőbe. Mehet.
Szintén fizethet, aki „A temetőbe gépjárművel, segédmotoros kerékpárral behajt, közlekedik (kivéve mozgáskorlátozottak, temetkezési szolgáltatást és engedélyezett munkálatokat végzők, idős betegek)” Nem elég, hogy segédmotoros kerékpárral behajt, ott még közlekedik is néhány elvetemült. Kivéve persze az „idős beteg”, mint jogi kategória. Helló, helló, én idős beteg vagyok és igen, a Ferrari az enyém, kuss.
Mezőőrök legyetek résen!
A rendelet szerint ugyanis az eljárást például egy mezőőr észlelése alapján is le kell folytatni, azaz ha egy képviselő a közgyűlés méltóságát megsérti, és mindezt egy mezőőr észleli, akkor bizony jöhet az akár 200.000 forintos bünti. Persze bármely egri házmester lelkű polgártársunk lehet feljelentő, mindenki lenyugodhat.
Valakinek nagyon a bögyében vannak a magán parkolók
„A közösségi együttélés alapvető szabályaiba ütköző magatartást követ el, aki bejelentés-köteles tevékenységet folytat bejelentés nélkül … különösen bejelentés-köteles parkolási szolgáltatási tevékenységet végez.”
Nóvum a rendelet tervezetben a magánparkolók üzemeltetésének a lefülelése. Itt persze felmerül a kérdés, hogy az mennyiben kirívóan közösségellenes magatartás, hogy valaki, akár bejelentés nélkül is parkolót üzemeltet, mondjuk a saját portáján. Persze, ez lehet szabálytalan, esetleg törvénytelen is, de hogy nem közösségellenes az biztos, persze csak ha nem szippantókocsik tárolására szakosodik valaki a belvárosi telkén. Ez éppen a közösség egyik legnagyobb gondjára gyógyír, amit az önkormányzat megoldani képtelen, viszont, ha más oldja meg, azt meg üldözi. Na, például ez egy elég kirívó esete a közösségellenes magatartásnak, meg a jogászkodó hülyegyerekségnek. Az ilyen salátarendeletek arra minden vitán felül alkalmasak, hogy a közösség tájékozódjon a normaszövegek mögött álló politikai és jogi szellemi nívóról.
Aki a jogszabályokat nem tartja be, az nyilván közösségellenes, hiszen a normák pontosan a közösség védelmében születnek. (Na jó, ez az elmélet.) Egy rendelet, amit más rendeleteket be nem tartók szankcionálására alkotnak, jogi tautológia, népiesen szólva: populista szófosás, cselekvés a cselekvés látszatáért. Viszont szórakoztató.




