Közlekedési káosszal választást nyerni
Csodálatos dolgok és gyöngyszórás Egerben
Eger elesett
De a csodák tovább záporoznak. Mindenféleképpen jó hír, hogy Domán Dániel, a Kétfarkú Kutyák képviselője által ütött vasak úgy tűnik, hogy mára megpuhultak. Ki ne emlékezne még az egy évvel ezelőtti nagy vihart kavart imókői tábor bezárására, amelyet semmi nem indokolt, csak az, hogy a polgármester szerint ez nem volt kötelező feladat, így aztán be kell zárni, holott különösebb anyagi terhet ez a városnak nem jelentett, hiszen a vagyonkezelő ezt kigazdálkodta és saját keretein belül működtette. Több ezer lurkó érezte ott jól magát. A jó hír, hogy választási taadaam, újra megnyílik a tábor, újra lehet majd táboroztatni Imókőn az egrieket, meg a nem egrieket is. Persze közben akik az étkezést biztosították, tönkrementek. Úgyhogy most úgy nyílik meg a tábor, hogy még nem egészen világos, hogy ki fog enni adni a srácoknak.
Ugyancsak örömhír és jó a jóban, hogy a vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás elleni oltást, ami szintén nem volt kötelező feladatként előírva, és a polgármester megszüntette, most újra ingyen megkaphatják, így aztán az egri gyerekek egy ilyen kullancsveszélyes terepen, mint itt a Bükk, vagy az Érsekkert, már nagyobb biztonságban hancúrozhatnak.
És ezzel még nem ér véget a jó hírek sorozata. Az omladozó vár már nemcsak újjáépül betonból, hanem a leomló hatvanas évekbeli falakat is megjavítják, és elképzelhető, hogy a vársétány újra járható lesz. Értsük jól, a leomló kövek visszaépítése az a kampánytett, amely a kifosztott Nemzeti Bank Dubai felé tartó konténerekbe pakolt vagyonát fogja ellensúlyozni. És igen, az illetékesek ennek örülnek, vagy legalábbis úgy tesznek.
Közben az Egri Tavaszi Fesztivál soha nem látott magas színvonalú műsorokkal jelentkezik. Kár, hogy pont a hírverésre nem maradt a megemelt összegből, így aztán megeshetett, hogy a legmagasabb kultúra képviselői is kénytelenek voltak üres széksorok előtt fellépni.
Mindenesetre a négyévenkénti gyöngyszórásra alapozott pavlovi reflexei a társadalomnak eddig működtek. Most, hogy Szabó Bence rendőrszázados beszámolt róla, hogy egy 19 éves(!) informatikus srác 154 millió(!) forintért sem volt hajlandó átadni a rezsimnek a Tisza informatikai hozzáféréseit, óhatatlanul felmerül, hogy reggelente egy órácskányi dugóban ültetése a választóknak, talán mégsem lesz elég a Fidesz győzelméhez.



