VII. Ezerjó Kupa

Vasárnap, VII. Ezerjó Kupa néven került megrendezésre Móron, a 7-12 éves versenyzőknek kiírt utánpótlás úszóverseny. Most a legfiatalabb Integra Agriás versenyzőkön volt a sor, hogy bizonyítsanak.

A sportegyesület olyan versenyzői állhattak rajthoz, akiknek a múlt heti, egri sprintversenyen nem jutott lehetőség. A 25 méteres medencében 19 egyesület 710 (!) versenyzője mérte össze a tudását. Sallai Bea edző meg volt elégedve tanítványaival, hiszen az Integrát képviselő 8 versenyző remekül helytállt. A 7-8 éves kis úszók 1 arany 3 bronz és 5 (4-5-6. helyezés után járó) oklevéllel zárták a viadalt.

Sári András volt az egriek legeredményesebb versenyzője, aki a korosztályában is kiemelkedőnek számító eredménnyel nyerte az 50 méteres mellúszást, ráadásként hátúszásban is a dobogóra állhatott. A 7 évesek között ketten is, Angyal Mátyás 50 méteres gyorsúszásban, Renn Dániel pedig 50 méteres mellúszásban lett érmes. Az okleveles Sári Pálmának, Dobi Dorinának és Sík Bencének is kijár az edzői dicséret, hiszen nagy létszámú mezőnyökben álltak helyt és szereztek szép helyezéseket.

A sűrű versenyidőszak folytatódik, hiszen a következő hétvégén, Selmecbányán szerepel az Integra Agria az „idősebb” versenyzőkkel, illetve jövő héten kezdődik Bencsura Zoltánnak az izlandi paraúszó Európa-bajnokság.