Megérezték a meghatározó játékosok hiányát

Négygólos vereséget szenvedett az Eszterházy KFSC-GMR az NB I/B keleti-csoportjának 10. fordulójában. A lányok nagyon megérezték a betegséggel bajlódó Kovács Éva és Ujj Viktória hiányát, s a második félidőben mindössze 7 gólig jutottak.

A mérkőzés első félidejében fej-fej mellett haladt a két együttes. Egri oldalon a gólerős Bak Judit tartotta a lelket a csapatban, míg a túloldalon az irányító Asztalos Judit. A mérkőzés 15. percében a vendégek egy 0-3 –as szériának köszönhetően megléptek a főiskolás hölgyektől, ám az utolsó 6 percben fantasztikus védekezésünknek köszönhetően már nálunk volt az előny.

A második félidő úgy kezdődött ahogyan az első játékrész. Hol az Eger, hol a Szeged vezetett. A 46. percben azonban megint jött egy kisebb kihagyás és a 2 gólos előnyt nagyon jól megtartotta a vendég együttes. Sajnos a vendégek kapusa Dobó Mónika nagyszerű napot fogott ki, hiszen támadásaink rendre elakadtak benne. A végjátékban már csak futott az eredmény után Hegedűs Tibor alakulata és sajnos nagyon fontos mérkőzésen 4 gólos vereséget szenvedett. Az mindenképpen figyelemfelkeltő, hogy lányaink egy félidő alatt 7 gólt dobtak, amivel egy NBI/B-s bajnoki mérkőzést lehetetlen megnyerni.

Csapatunkból ki kell emelni Bak Judit gólerős játékát, valamint Pothurszki Beatrix szenzációs védekezését. A többiek sajnos keresték önmagukat, így egy nagyon fontos mérkőzést veszítettünk el.

Női kézilabda NB I/B keleti-csoport 10. forduló
Eszterházy KFSC-GMR – Szeged Dorozsma Algyő KSE     23-27 (16-15)
Eger, Leányka úti Sportcsarnok 150 néző. Játékvezetők: Mikulás Gábor, Pető Péter

Eger: Fodor (kapus) – Holovitz 1, Balog 3, Varga 2, Király 2, BAK 8, Őri I. 2. Cs.: Szűcs (kapus) – Bárkai 1, Ponyi 1, Molnár 1, Benedek, POTHURSZKI, Kovács V. 2.
Hétméteresek: 3/2 illetve 6/6
Kiállítások: 16 perc illetve 18 perc
Eredmény alak.: 6.perc: 3-1, 12.perc: 6-6, 18.perc: 8-11, 24.perc: 13-15, 36.perc: 18-18, 42.perc: 18-20, 48.perc: 20-21, 54.perc: 23-25.

Hegedűs Tibor az Eszterházy KFSC-GMR mestere: - Sajnos nem tudtunk felnőni a feladathoz. Második félidei támadójátékunkban nem volt átütő erő, főleg szélről nagyon sok ziccert hibáztunk és a lelkesedésünk sem volt a mai napon NBI/B-s szintű. Aki játszott az megpróbált bizonyítani, ám nagyon megéreztük meghatározó játékosaink hiányát.

IFI:
A fiatal egri lányok a felnőtt mérkőzéshez hasonlóan haladtak az első félidőben. Többnyire nálunk volt az előny, ám magabiztos vezetéshez nem jutottunk. A második félidőben Gasková Réka nagyszerű játékának köszönhetően egyre távolodott a Szegedtől a hazai gárda. Berecz Kata a kapuban ismét nagyon jó formában védett, így a ,,kis eger” magabiztos győzelmet aratott.

Eszterházy KFSC-GMR Sportiskola – Szeged Dorozsma Algyő KSE
  38-28 (18-16)
Egri gólszerzők: Gasková 11, Molnár 5, Puskár 4, Benedek 3, Vizes 3, Balázs N. 3, Őri A. 2, Kovács V. 2, Kiskartali 2, Király 2, Gombaszegi 1.
Hétméteresek: 4/4 illetve 10/7
Kiállítások: 10 perc illetve 0 perc

Hegedűs Tibor az Eszterházy KFSC-Sportiskola mestere:
- Gratulálok az ifi csapatom győzelméhez, egy nagyon jó csapat ellen sikerült magabiztos győzelmet aratnunk, mellyel továbbra is tartjuk előkelő pozíciónkat a bajnokságban.