Magyar Kupa: A fővárosban maradt a serleg

A Vasas tavalyi sikere után ismét egy budapesti csapat nyerte a Theodora Magyar Kupát. A Groupama Honvéd 9:6-ra múlta felül a fináléban a ZF-Egert, története nyolcadik kupagyőzelmét aratva.

A Szőnyi úti BVSC uszoda adott otthont a Magyar Kupa négyes döntőjének a hétvégén, ahol szombaton először az egyre jobb formába lendülő Honvéd, aztán pedig a nyáron két olimpiai bajnokkal erősítő ZF-Eger hagyta el győztesen a medencét. A két együttes mérkőzése nagy csatát ígért, Gerendás György a védekezés fontosságát hangsúlyozta a mérkőzés előtt. Úgy látta, hogy az a csapat jöhet ki győztesen a párharcból, amelyik jobban koncentrál hátul, nem engedi kibontakozni a másik támadójátékát.

A mérkőzés folyamán valóban nagyon odafigyeltek a védekezésre a csapatok, ám már az első negyedben látható volt, hogy a Honvéd nagyobb falat lesz a tegnap legyőzött Szegednél. Vad Lajos fiai nemcsak hátul voltak masszívak, hanem elől is pontosan fejezték be támadásaikat, s a legapróbb hibát is góllal büntették. A Honvéd kezdett jobban, előbb Mátyás fejezett be góllal egy emberelőnyt, majd Szivós értékesített egy ötméterest. Az egriek gyorsan felkapaszkodtak, Biros és Kotszidisz is akcióból volt eredményes. Hogy mégis a Honvédnál volt az előny az első pihenőnél, az Szivós Mártonnak köszönhető, aki nagyszerű lövéssel mattolta Szécsit (2:3).

A második negyed elején fordított az Eger, Varga bombájába Gergely csak beleérni tudott, Hosnyánszky lövésére pedig nem tudott odaérni a Honvéd kapusa (4:3). A koreográfia fordított volt, ezúttal a budapestiek jelentkeztek újabb két góllal, Szivós és Salamon is fórból vette be az egri kaput. Főképp ezek a szituációk adták az egygólos különbséget az első félidőben, hiszen amíg a Honvéd 4/3-as mutatóval állt, addig a hevesiek három előnyt is elpuskáztak.

A félidőt követően még keményebben védekezett a Honvéd, az egri centereket nagyon távol tartották a kaputól, közben pedig három gólra növelték a különbséget. Salamon egy újabb előnyt használt ki, Bátori pedig Grahamről lefordulva lőtt a kapuba. 4:7. Biros büntetőből szépített (5:7), de közelebb férkőzni nem tudott a Gerendás-csapat.

A záró felvonásban még lett volna esély, hogy szoros legyen a végjáték, de sorsdöntő szituációkban hibáztak Felthamék. A kanadai légiós ziccert hibázott, s többször a labdát is elajándékoztuk az ellenfélnek. A Honvéd pedig büntetett, Tóth Márton és Gór-Nagy Miklós góljaira már csak az egriek kapitánya tudott válaszolni (6:9), vigaszt azonban ez sem jelentett a szépszámú egri szurkolótábornak.