Szeivolt Melinda válogatott

A Magyar Úszó Szövetség javaslatára, a tavalyi és az idei teljesítménye alapján Szeivolt Melinda az Egri Úszó Klub 12 éves versenyzője, Pohl Anette és Patkó Kata tanítványa bekerült a 2012. évi Héraklész Bajnokprogramba, illetve ezzel együtt a MUSZ utánpótlás válogatott keretének a tagja lett.

A Héraklész program olyan tehetséggondozási rendszer, amely a kiválasztástól az olimpiai felkészülésig segíti az utánpótlás legtehetségesebb versenyzőit, így ettől az évtől Melindát is.
Melinda teljesítménye is bizonyítja, hogy az Egri Úszó Klubban kiemelten fontosnak tartják a tehetséggondozást, amelynek első ékköve az újdonsült egri válogatott. A magyar úszósport felnőtt eredményei világszerte elismertek, csakúgy, mint az utánpótlásé, éppen ezért fontos egri szempontból a válogatott meghívó, amely hitet ad a szakembereknek, hogy jó úton járnak.
Melinda 5 évesen, Pohl Anette segítségével tanult meg úszni. Hamar kitűnt a társai közül, így versenyző előkészítő, majd versenyzői csoportba került. 8 évesen már versenyzett, de az első komolyabb eredményét 2009-ben érte el, amikor is a korosztályos országos bajnokságon kétszer is negyedik helyen végzett. 2010. második felében ugrásszerűen javult, aminek következtében 2011-ben az Országos Gyermek Bajnokságon, az egy évvel idősebbek között a dobogó harmadik fokára állhatott 200 méter mellúszásban, 100 méteren pedig negyedik lett. A Magyar Úszó Szövetség döntése alapján, az évjárata legjobb mellúszójaként került a Héraklész Bajnokprogramba, amelyben idén sor kerül egy két hetes válogatott edzőtáborozásra és várhatóan egy válogatott versenyre.
Szeivolt Melinda az elmúlt hétvégén a hódmezővásárhelyi Rövidpályás Vidék Bajnokságon is bizonyította a tehetségét, hiszen kiváló időket elérve összesen 6 bajnoki címet nyert.
A fiatal tehetség a Gárdonyi Géza Gimnázium 6. osztályos tanulója, heti 8 edzéssel készül a nyári fő versenyére, a gyermek bajnokságra, ahol fényes, nagyon fényes érmeket vár tőle az Egri Úszó Klub szakmai vezetése.