Beruház az önkormányzat

A Szvorényi út felújítására, mintegy 150 milliós beruházást szán az önkormányzat, mondták el a tegnapi lakossági fórumon a Városházán.
 
 

Beruház az önkormányzat

A Szvorényi út felújítására, mintegy 150 milliós beruházást szán az önkormányzat, mondták el a tegnapi lakossági fórumon a Városházán.
 
 
 
 
 

Beruház az önkormányzat

A Szvorényi út felújítására, mintegy 150 milliós beruházást szán az önkormányzat, mondták el a tegnapi lakossági fórumon a Városházán.

A Deák Ferenc úti csomóponttól az okmányirodáig tartó útszakaszt érinti a beruházás - mondta el Gadavics Gyula, a főmérnöki iroda vezetője. Azt is elmondták, hogy a nyílt árok helyett zöldfelület lesz, a járdák térkőburkolatot kapnak, a gesztenye - fasor továbbra is díszíti majd az utcát, de a parkolási lehetőség párhuzamos leállósávval bővül ki. Az utat megerősítik.

A lakókat ezek az anyagiak nem terhelik. A közvilágítást is megújítják ezen az útszakaszon. A közgyűlés júniusig dönthet arról, hogy a tízszázalék önrészt vállalja e a befektetésből. Támogatásra is számítanak a Regionális Operatív program keretéből. A kivitelezés körülbelül négy hónapot fog igénybe venni, és várhatóan jövő nyáron kezdődhet.

 

 
 

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!