Megnyílt a kiállítás
2008.05.15.00:00
Szerda délelőtt nyitotta meg kapuit a Dobó István Vármúzeumban az Utazó vázák című görög és etruszk műkincsekből álló tárlat. KÉPGALÉRIA!
Az impozáns kiállítás tárgyait a francia Loire- Atlantique megyei Dobrée Múzeum bocsátotta a Vármúzeum rendelkezésére. Az ókori civilizáció értéktárgyai a Földközi-tenger mellékének ó-civilizációjától származnak a Kr. e. 8. századtól a Kr. e. 2. századig.
Az akkori görög és etruszk civilizáció európai elterjedésének tanúi ezek a tárgyak. A tárlat egészen november 2-ig látogatható naponta reggel 9 és délután 5 óra között.






