Probléma az Agora-pályázattal

Az Agóra - programban való egri részvételt 21 - en szavazták meg a tavaly novemberben tartott közgyűlésen.
 
 

Probléma az Agora-pályázattal

Az Agóra - programban való egri részvételt 21 - en szavazták meg a tavaly novemberben tartott közgyűlésen.
 
 
 
 
 

Probléma az Agora-pályázattal

Az Agóra - programban való egri részvételt 21 - en szavazták meg a tavaly novemberben tartott közgyűlésen.

A multifunkcionális közösségi központok létesítését támogató programmal kapcsolatban az egri előterjesztés egy sport - és kulturális épület létesítésére és a körcsarnok újjáépítésére vonatkozott. Az ötletpályázat, mely később született meg már nem foglalta magába a csarnok rekonstrukciós terveit. Nagy Itsván tanácsnok elmondása szerint az egri szocialisták kifogásolják az eljárást ez ügyben, így jogorvoslatért folyamodtak a közigazgatási hivatalhoz.

Korábban, ezzel kapcsolatos híreink szerint a város három építészirodát is megbízott a tervek elkészítésével. A testület 5:4 arányban a Rátkai Építész Iroda tervét támogatta, mely építésze az elmúlt időszakban Eger főépítésze lett. A pályázatokért a tervezők 600 ezer forintot kaptak, a nyertes további másfél millió forinttal lett gazdagabb. A pályázat sikere kapcsán ez az összeg még hatványozódhat. Habis László polgármester elmondta, hogy a novemberi előterjesztés célja az Agora - program bemutatása volt, és arról döntöttek, hogy Eger pályázzon - e. A végleges kiírás, melyet április 9 - én módosítottak idén januárban jelent meg. Ekkor derült ki többek között az is, hogy csak új építésre van lehetőség a kiírás keretein belül.

 

 
 

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!