Hasznos eszmecsere
Konferencia az EKF-en
"Nem is konferencia ez, inkább műhely"- kezdte beszédét dr. Hauser Zoltán a főiskola rektora a rendezvény kezdetekor. Az intézmény első embere kiemelte: igyekeznek a hallgatóknak erős gyökereket adni, ezért remek lehetőség, hogy ilyenkor gyakorlati oldalról is megismerhetik a szakmát. Ismert és elismert kutatók, újságírók tartottak előadást. Az interjúról szóló konferencia harmadik volt abban a minisorozatban, amely az újságírókról, az újságírásról, a műfajok történetéről és jelenéről szól.
A főiskola tanárai mellett neves televíziós személyiségek (többek között: Kepes András, Krizsó Szilvia és Győrffy Miklós) újságírók (pl.: Kóczián Péter, Földes Anna) beszéltek az interjúról, mint sajtóműfajról. A módszertani kérdésekben izgalmas témá(ka)t vetett fel Lénárt András, az 56-os Intézet munkatársa, aki történészként vizsgálta és vizsgálja az interjúkat. A műfajelméleti kérdésekre Bernáth László és Domokos Lajos adott választ. Németh Orsolya Zsuzsanna, a Szempont Alapítvány munkatársa, az interjú önismereti hatásával foglalkozott. A legkomolyabb vitát az interjú alanyának védelme és az alany jóváhagyásának kérdése váltották ki.
A korábbi konferenciák az újságíróról és hírről szóltak. Az idei, interjút kiveséző közben/után felmerültek a lehetséges következő találkozótémák. Hiszen az minden jelenlevő előtt bizonyos: lesz folytatása a sorozatnak. Igaz, eztán már egységes név alatt, de a színvonal biztosan nem csökken. Erre garancia a szervezők elhivatottsága.



