Az összekötő út jelentőségét hangsúlyozzák
Guczi István Szomolya polgármestere elmondta, hogy a vasárnap reggel 8 órakor unduló túra által szeretnék felhívni a figyelmet arra, milyen előnyös lenne Eger és Szomolya között egy összekötő út építése.
A túra jelképesen a következő történet mentén szerveződik: Képzeletben Eger még mindig a török megszállás alatt áll, és a szomszédos Szomolya segítségét kéri. A szomolyaiak a régi történelmi úton indulnak Egerbe, de ez az út túl hosszú lenne ahhoz, hogy a segítség időben megérkezzen. Ezzel a képzeletbeli mondanivalóval is az összekötő út fontosságát hangsúlyozza Szomolya képviseletében a polgármester.

