Az összekötő út jelentőségét hangsúlyozzák

Felhívó jelleggel tervez túrát Eger szomszédos települése, Szomolya.
 
 

Az összekötő út jelentőségét hangsúlyozzák

Felhívó jelleggel tervez túrát Eger szomszédos települése, Szomolya.
 
 
 
 
 

Az összekötő út jelentőségét hangsúlyozzák

Felhívó jelleggel tervez túrát Eger szomszédos települése, Szomolya.

Guczi István Szomolya polgármestere elmondta, hogy a vasárnap reggel 8 órakor unduló túra által szeretnék felhívni a figyelmet arra, milyen előnyös lenne Eger és Szomolya között egy összekötő út építése.

A túra jelképesen a következő történet mentén szerveződik: Képzeletben Eger még mindig a török megszállás alatt áll, és a szomszédos Szomolya segítségét kéri. A szomolyaiak a régi történelmi úton indulnak Egerbe, de ez az út túl hosszú lenne ahhoz, hogy a segítség időben megérkezzen. Ezzel a képzeletbeli mondanivalóval is az összekötő út fontosságát hangsúlyozza Szomolya képviseletében a polgármester.

 

 
 

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!