Az Egeré az első meccs

Biros Péter volt a nyerőember a Komjádiban

A végsőkig kiélezett mérkőzésen idegenbeli győzelemmel kezdte a Vodafone OB I. bajnoki fináléját a ZF-Eger. A Komjádi Uszodában Biros Péter 15 másodperccel a vége előtt szerezte a győztes gólt a Vasas ellen.

1.    negyed
Decker szabálytalanságát követően, rögön az első támadásból megszületett a döntő első gólja. Hosnyánszky Norbert büntetőből vette be Szécsi kapuját. Decker nem sokkal később javított egy bejátszást követően emberelőnyből egyenlített. Kovács Róbert akcióból ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz, Varga Zsolt azonban egy újabb előnyös szituációban a Vasas játékosok kezei között bombázott a kapuba (2:2). Biros ötméteresével, már a mieinknél az előny, nagyszerű első negyed után.

2.    negyed.
Nagy Viktor védéseivel kezdődik a negyed, de Binder és Hárai lövése után Varga Zsolt próbálkozásánál már ő is tehetetlen (2:4). Vörös Viktor góljával zárkózik, Varga Dániel révén pedig már egyenlít a Vasas, alig másfél perccel később. 4 perc gólcsend után döntetlennel vonulnak a szünetre a csapatok.

3.    negyed
Most is a hazaiak hozzák el a labdát, de Binder kiállítása kihasználatlanul marad. Nemúgy a túloldalon: Biros második góljával visszaveszi a vezetést az Eger. Tóth Márton azonnal egalizál (5:5). A kapusok parádéznak, minden támadásnak fokozott jelentősége van, de egyik fél sem tud újabb gólt szerezni. A döntés az utolsó nyolc percre marad.

4.    negyed
Negyedszer is a Vasasé a labda. Varga Zsolt már háromnál jár, fontos gólt szerez a negyed elején.  Magabiztossabbnak tűnik az Eger. Két elszalasztott egyenlítési lehetőség után, Nyéki tovább növeli az előnyt (5:7). Kovács Róbert, Biros mellől kiszorítva remek gólt szerezve visszahozza a meccsbe a Vasast (6:7). Sőt az újabb kihagyott egri előny után Földi László csapata egyenlíthet. Két és fél perccel a vége előtt a szakvezető időt kér. Kovács Róbert hasonló szögből él is a lehetőséggel, Szécsi kezei között jut a hálóba a labda (7:7). Egy támadásnyi idővel a meccs vége előtt megszerzi a labdát az Eger. Mindenki arra számít, hogy végigmegy a támadás, de Biros vezérhez méltóan magára vállalja a befejezést. Óriási gólt szerez, és már csak 15 másodperc marad hátra, a fővárosiak pedig ez idő alatt  nem tudnak egyenlíteni.

TEVA-VasasPlaket - ZF-Eger 7-8 (2-3, 2-1, 1-1, 2-3)
Komjádi-uszoda, 1500 néző. V.: Juhász György, Németh Attila.
VASAS: Nagy V. - Kovács R. 3, Hosnyánszky 1, Kis G., Steinmetz, Varga Dániel 1, Varga Dénes. Cs.: Vörös 1, Katonás, Takács, Hőna, Tóth M. 1, Kállay. Edző: Földi László.
EGER: Szécsi - Kiss Cs., Biros 3, Bárány, Decker 1, Varga II. 3, Hegedüs. Cs.: Binder, Hárai, Feltham, Nyéki 1, Petrovai, Bundschuh. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.

Földi László: Szerettünk volna győzni. Játékosaim a küzdésért dícséretet érdemelnek, de ennyi hibával nehéz mérkőzést nyerni. A végén Biros Pétert elvédekeztük.

Gerendás György: Nagy lépést tettünk a döntőben. Nagyon jól eltalált szerencsés lövéssel nyertünk, de felvettük a kesztyűt, és bebizonyítottuk, hogy a Vasas mellett nem véletlenül jutottunk döntőbe. A Honvéd ellen is győzelemmel kezdtünk, de már akkor is mondtam, nehogy valaki is azt higgye, hogy már megynyertük a párharcot.