Sikeres nyitány Zágrábban

Győzelemmel kezdte szereplését a magyar válogatott a zágrábi férfi vízilabda Európa-bajnokságon. Biros Péterék két góllal múlták felül Németország együttesét.

A találkozó elején kétszer is vezetést szereztek a németek, de a második negyedben 3:3-as állásnál átvette az irányítást a magyar válogatott. Kemény Dénes legénysége ezt követően nem is adta ki a kezéből az előnyt, olyannyira, hogy a záró negyed előtt Vámos Márton öt gólra növelte a különbséget. A németek valamelyest még kozmetikázni tudtak az eredményen, de végül így is magabiztos 10:8 arányú magyar siker született. Az egriek közül a ZF-Eger kapitánya volt leginkább elemében, aki a csapat első öt góljából négyet vállalt magára, rajta kívül még Hosnyánszky Norbert is bevette az ellenfél kapuját.