Centenárium: A Zágráb kipipálva

Elkezdődött a centenáriumi programsorozat leginkább várt eseménye, a Pócsik Dénes emléktorna. A nyitómérkőzésen a Primorac Kotor öt góllal legyőzte a Partizan Beograd együttesét. A ZF-Eger a Mladost Zagreb elleni sikerrel nyitott. A lányok az Utánpótlás válogatott ellen diadalmaskodtak.

A férfiak mezőnye előtt a hölgyek is lejátszották az első fordulót a Rádi Kupáért. A hazaiak az Utánpótlás válogatottat győzték le 14:9 arányban. A legeredményesebb egri Antal Dóra volt öt találattal, Bene, Pardi és Pócsi 2-2,  Kertes, Vályi és Balla 1-1 gólt szerzett.

Rádi Kupa női torna, 1. mérkőzés:

ZF-Eger - Magyar Utánpótlás válogatott 14-9 (4-2, 5-3, 2-2, 3-2)

Gólszerzők: Antal D. 5, Bene 2, Pardi 2, Pócsi 2, Kertes, Vályi, Balla, ill. Major 2, Lengyel 2, Illés A., Kumi, Farkas K., Mecseki, Miskolczi.

A másik mérkőzésen:

Taylor&Nash Universitas SE - Dunaújvárosi Főiskola 15-8.

Pócsik Dénes Emléktorna, 1. mérkőzés

PARTIZAN BEOGRAD - PRIMORAC KOTOR 8-13 (2-2, 3-7, 2-2, 1-2)

Gólszerzők: Thatziteodoru 2, Radovic 2, Cuk, Saponis, Dedovic, Korolija,   ill. Pavlovic 3, Azevedo 2, Milic 2, Setka 2, Darco Bruguljan, Trajkovic, Draskovic, Gopcevic.

Élő tudósításunk:

Mladost Zagreb 14-11 (4-3, 3-2, 3-3, 4-3)

Eger, Bitskey-uszoda 600 néző. Játékvezetők: Marjay, Marnitz.

ZF-Eger:  Szécsi – HEGEDÜS 5, VARGA 3, Kis G. 1, Biros, Hosnyánszky 1, Graham. Csere: Feltham 1, Petrovai 1, Kotsidis 1, Kovács G., Binder, SÁNTAVY 1, Nébald. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.

Mladost Zabreb: Marcelic – Zivkovic 1, Letica, LONCAR 2, BULJUBASIC 3, Martinic 1, PETKOVIC 3. Csere: Babic 1, Brlecic, Kucevic, Peric, Vukicevic, Pavicic. Edző: Emil Nikolic ]Emberelőny/gól:  9/4 illetve 8/6.

Ötméteresből: -

Kipontozódott: Letica (27., Sántavy (31.)

Habis László polgármester köszönti a megjelenteket, majd dr. Halmos R.Péter emlékezése következik Pócsik Dénesről. A klubelnök megköszöni a támogatóknak és a közönségnek a segítséget, hogy létrejöhetett ez a torna az egri vízilabda 100. évfordulóján.

A csapat tagjai búcsúztatják az aktív játéktól szívproblémái miatt visszavonuló Bárány Attilát.

Az új szerzeményekkel, vagyis Hosnyánszky Norberttel és Nikolaus Kotsidisszel valamint a visszatérő Kis Gáborral a soraiban kezdi a  mérkőzést az Eger. A zágrábiaknál nincs a keretben a frissen igazolt szerb sztárjátékos, Vanja Udovicsics.

1. negyed:

A ráúszást követően egyperces gyászszünet következik, mindazokért akik az évek, évtizedek során sokat tettek az egri sportért, vízilabdáért.

Graham hozta el a labdát, s rögtön az első támadásból megszületik az első gól, Kis Gábor a kiúszó kapus fölött dobja be  1:0. Nem késik a válasz sem, Petkovics előnyből szerez gólt, majd akcióból a vezetést is megszerzi a horvátoknak 1:2. Alig két perc telik el, s már a harmdaiknál járnak, Zivkovic kihasználja a védelmi hibát 1:3. Kotsidis Nikolaos is megszerzi első egri gólját, előnyből vágja a labdát Marcelic kapujába 2:3. A játékvezetők nem adnak sok kiállítást, de Sántavyt ez sem zavarja, teljes létszám ellen egyenlít 3:3. Aztán kettős előnyben nem sikerül gólt szerezni... Egy perc van hátra a negyedből,amikor Hegedüs rázza le magáról a védőt és Marcelic hóna alatt lő a kapuba 4:3.

2.negyed:

Kétgólosra nő a különbség, a közönségnek is tetszett Hosnyánszky első gólja Egerben, amit előnyből szerez 5:3. Sántavyt állítják ki, Buljubasic lövésébe pedig hiába nyúlnak bele a bekkek, Szécsi tehetetlen 5:4. Sok a pontatlanság mindkét oldalon, de Gerendás György időkérését követően az egriek eszmélnek először, Varga Zsolt révén áll vissza a kétgólos differencia 6:4. Buljubasic találatával közelebb férkőzik a Mladost 6:5, de Hegedüs távolról vállalkozik, labdája pedig a felső kapufáról kerül a hálóba 7:5.

3. negyed

Hegedüs ott folytatja ahol abbahagyta, már a harmadiknál jár, pont ennyi van eddig a két csapat között is 8:5. Györsan jön a válasz, Loncar eredményes közelről 8:6, de Petrovai egy megúszás után parádés megoldást választ, kissé kisodródva ejt a kapuba 9:6. Aztán pont őt állítják ki, amit Babic használ ki 9:7. Két perccel a negyed vége előtt már majdnem lejár az egri támadóidő, a szünetben becserélt Nébald kapuja felé úsznak a játékosok, de Varga Zsolt még próbálkozik egy lövéssel és sikerrel is jár 10:7. Hasonló szituáció a másik oldalt, lejár a zágrábi előny, de mielőtt felállnánk Martinic betalál 10:8.

4. negyed

Petkovic óriási gólt ragaszt a jobb felsőbe, zárkózik a Mladost 10:9. Az egyenlítés nem sikerül Varga Zsolt azonban beéri Hegedüst, ő is háromnál jár 11:9. A kanadai Feltham alighanem eldönti a meccset 12:9, négy és fél perc van hátra. Hegedüs a külön versenyben szerez magának előnyt 13:9, Loncar még szépít 13:10. Aztán megint csak Hegedüs, már a nézők is az ő nevét skandálják 14:10. Az sem zavarja úket, hogy Buljubasic emberelőnyből gólt szerez 14:11. Több gól már nincs, az Eger legyőzi a horvát bajnoki ezüstérmest!

Gerendás György: Nagyon jó győzelemmel kezdeni egy ilyen centenáriumi tornát és az egész évet. Nagyon jó edzőmeccset játszottunk ezzel a Mladosttal, ami tovább segítette a felkészülésünket. Kemény, harcos mérkőzés volt, ahol nyugodtan lehetőséget adhattam azoknak a sportolóimnak, akik nem voltak az EB-n. A tanulság az, hogy nagyon szépen megállták a helyüket. Előre elnézést kérek a közönségtől, hogy olimpiai bajnokaink kevesebbet lesznek vízben a hétvégén, néhány napos edzés után ilyen mérkőzéseken még nem szabad nagy terhelést adni nekik, nem szeretném ha megsérülnének.