Kiemelkedő teljesítmény Hódmezővásárhelyen

A hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda adott otthont az I. Naturtex cikluszáró úszóversenynek, ahol három ország 32 egyesület 425 sportolója állt rajthoz, köztük volt az Egri Úszó Klub 14 versenyzője, akik közül tízen felállhattak a dobogóra is, 10 arany 8 ezüst és 5 bronzérmet vehettek át.

Pohl Anette és Patkó Kata tanítványainak a nyári országos bajnokságon a helyezések voltak a fontosak, ezen a versenyen az volt a fő cél, hogy minél jobb időeredményekkel zárják a 2011-es évet.

Az egri különítmény kiemelkedő teljesítményt nyújtott, a mindössze 10 éves Cseke Petra hódmezővásárhelyi teljesítménye,  a 200 méter vegyes győzelme és az elért ideje az „örökranglista” 2. helyére repítette. Ennél jobb időt csak a vele egy idős országos csúcstartó úszott. Petra sokoldalúságát a többi versenyszámban elért helyezései és időeredményei is mutatják. Mind a négy úszásnemben kiemelkedőt nyújtott.
A 2000-ben született Szeivolt Melinda két számban, a 100 és a 200 méteres mellúszásban is a korosztálya élén zár az országos ranglistán, így nem volt meglepetés a versenyen elért győzelmei. Hódmezővásárhelyen a két vegyesúszószámban jeleskedett még.
Kripkó Ádám mindhárom mellúszó távon éremmel zárt, a legfényesebb medált az 50 méter után akasztották a nyakába, ahol mindössze 11 századdal maradt le a ranglista éléről.
Holló Balázs elsősorban a hosszabb gyorsúszó számokban nyújtott az idén kiemelkedőt. Hódmezővásárhelyen a 800 méteres gyorsúszásban mindössze 5 tizeddel maradt le a korosztálya legjobbjától.
Rompos Dóra elsősorban a rövidebb távokon nyújtott kiemelkedőt, az 50 méteres hátúszó eredményének köszönhetően ő is a dobogón zárta az évet a ranglistán.

A legfiatalabb egri úszó Renn Dániel volt, aki érett versenyzéssel a két aranyérme mellett, mindhárom mellúszó számban a korosztálya élmezőnyéhez tartozó, dobogós időket produkált.
Érmesek lettek továbbá Nagy Viktória, Szedmák Enikő, Vinczepap Réka, Kormos Gergő, helyezést ért el Balázs Dóra, Kompos Márton, Sós Klaudia és Holló Bálint.