Hétgólos siker a Vasas ellen

ZF-Eger – VasasPlaket 11-4 (5-1, 1-1, 3-1, 2-1)

Brutális rajttal kezdett a ZF-Eger férfi csapata a Thedora Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A VasasPlaket elleni csörte első négy hazai támadása egyaránt góllal végződött, megadva ezzel a jó alapot a folytatásra.

Az angyalföldiek ezalatt csak egyszer tudtak eredményesek lenni, így már elég korán, tetemes előnyt mutatott az eredményjelző (4-1). Az első negyed egyetlen piros-kék találatát Sedlamyer Tamás egy pókhálós lövéssel szerezte, a játékrészt mégis Erdélyi Balázs második villanása zárta.

A második etap inkább a védekezésről szólt, mintsem a mintaszerű támadás-befejezésekről. A hazai hátsó alakzat ezt a nyolc percet is megúszta egy kapott góllal, ellenben elől már sokkal több hiba csúszott a gépezetbe. Rögtön kiegyensúlyozottabbá is vált a mérkőzés, bár ez az eredményen nem látszott meg.

Fordulás után olybá tűnt, a bajnok megint tudása legjavát mutatja, Uros Csucskokics szép gólját követően, Hosnyánszky Norbert nevét már harmadjára mondhatta ki a helyi műsorközlő. És akkor még Borisz Vapenszki higgadtan értékesített ötmétereséről nem is beszéltünk. Ettől függetlenül voltak bosszantó dolgok is. Ilyen volt egy emberelőnyös szituáció legvége, amikor Szivós Márton már épp lőtt volna, de a labda kicsúszott a kezéből. Persze ez mindig benne van a játékban, de az első félidőben három hasonló momentumot is láthattunk.

Ettől még természetesen kézben volt a meccs, az utolsó negyedre fordulva ugyanis hat találat képezte a különbséget. Ráadásul a sárga-kékek a hajrára sem engedtek ki, stabilan őrizték előnyüket. A végére ezzel hét gól jutott különbségként, ami reálisan értékelve, elég kell, hogy legyen a vasárnap esti visszavágóra. Arról már nem is beszélve, hogy azért a Komjádi-uszodában is csak a győzelem lehet elfogadható eredmény.

bővebben: egrivizilabda.hu