Az almári Kolostoron dolgoznak
2008.05.18.00:00
A Pálos Kolostor romjainál négy éve kezdtek takarításba, melyet most aljnövényzet - és bozótritkítással folytatott a Szabadidő szekció a föld alatt található falmaradványok óvása érdekében.
A külterületek megtisztítása érdekében az önkormányzat a civilekkel pályázott a környezetvédelmi minisztériumhoz. A szekció vezetője, Mácsár Beáta elmondása szerint pihenő hellyé szeretnék kialakítani ezt a területet. A helyszínnel foglalkozó régész, Fodor László bízik abban, hogy a múzeum 50. születésnapján egy kiállításon mutathatják be az épület alaprajzát és néhány leletet is.



