• Tragédiával zárult a keresés: holtan találták meg a Mezőkövesd környékén eltűnt 71 éves férfit 

    Szomorú véget ért annak a 71 éves férfinak a keresése, aki szombat délelőtt tűnt el Mezőkövesd térségében. A rendőrség által koordinált, több szervezet részvételével zajló kutatás során ugyan sikerült megtalálni az eltűnt férfit, azonban az életét már nem lehetett megmenteni. A férfi eltűnését szombaton délelőtt 10 órakor jelentették be a Mezőkövesdi Rendőrkapitányságon. Az első információk szerint autóval indult el ismeretlen helyre, ezért a keresés kezdetén elsősorban a jármű felkutatására koncentráltak. {source}{/source} A rendőrség kérésére a keresésbe bekapcsolódott a Szomolyai Önkéntes Tűzoltó Egyesület is, amely földi és légi egységeket egyaránt bevetett. Háromfős földi csapat indult a helyszínre, emellett egy quadot is szállítottak a nehezen járható terepre, míg a szervezet repülőgépe a levegőből segítette a felderítést. A művelethez csatlakoztak a Tiszabábolna Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjai is. Az eltűnt férfi autóját rövid időn belül megtalálták, ő azonban nem tartózkodott a jármű közelében. Ezt követően a kutatás az autó környezetében található erdős terület átvizsgálásával folytatódott. A közös keresés végül eredményre vezetett, ám tragikus módon a férfit már csak holtan találták meg. A Szomolyai Önkéntes Tűzoltó Egyesület tájékoztatása szerint a helyszín rendkívül nehezen volt megközelíthető, ezért az önkéntes tűzoltók megtisztították a sűrű növényzettel borított területet, hogy az Országos Mentőszolgálat munkatársai eljuthassanak a helyszínre. Ezt követően a mentők megvizsgálták a férfit, majd az önkéntesek a holttest kiemelésében is közreműködtek. Az egyesület közösségi oldalán részvétét fejezte ki az elhunyt hozzátartozóinak.

  • Az Egri Főegyházmegye szerint alaptalanok voltak az geyik papot ért súlyos vádak 

    Lezárult az a belső egyházi vizsgálat, amelyet az Egri Főegyházmegye indított, miután június elején Miskolcon olyan plakátok jelentek meg, amelyek egy korábban a főegyházmegye területén szolgáló papot kiskorúak sérelmére elkövetett visszaéléssel vádoltak. A vasárnap kiadott közlemény szerint a vizsgálat megállapította: a plakátokon szereplő állítások minden alapot nélkülöznek. Az egyház tájékoztatása szerint a főegyházmegye már május végén értesült a városban kihelyezett plakátokról, és azonnal átfogó előzetes vizsgálatot indított. A vizsgálat során együttműködtek a hatóságokkal, valamint minden rendelkezésre álló információt átadtak számukra. A vizsgálat eredménye alapján semmilyen bűncselekmény gyanúja nem merült fel, a plakátokon megfogalmazott vádak pedig megalapozatlannak bizonyultak. A közlemény szerint a papot vélhetően olyan személy rágalmazta meg, aki korábban konfliktusba került vele, és aki korábban másokat is alaptalanul megvádolt hasonló módon. Az érintett lelkipásztor rágalmazás miatt feljelentést tett. Az egyház közölte azt is, hogy a vizsgálati anyagot továbbítják az Apostoli Szentszék részére. Az ügy előzményei nagy visszhangot váltottak ki Miskolcon. A történtekkel korábban Tóth-Szántai József polgármester is foglalkozott közösségi oldalán, ahol önmérsékletre kérte a nyilvánosságot, amíg a vizsgálatok le nem zárulnak. Korábban a Magyar Narancs arról írt, hogy a plakátokon szereplő papot februárban leváltották plébániájáról, hivatalosan azonban szombatévre vonult. A hamis vádak a valódi áldozatoknak is ártanak Közleményében az Egri Főegyházmegye hangsúlyozta: egy jól működő egyházi gyermekvédelmi rendszernek egyszerre kell biztosítania a valódi áldozatok védelmét és a rosszhiszemű, lejárató szándékú vádak kiszűrését. Az egyház szerint a hamis vádaskodások nemcsak az ártatlanul megvádolt személyeknek okoznak súlyos károkat, hanem a valódi áldozatok helyzetét is nehezítik, mivel rombolják a bizalmat, és elrettenthetik az érintetteket attól, hogy segítséget kérjenek vagy bejelentést tegyenek. A főegyházmegye kiemelte, hogy az elmúlt években jelentősen fejlesztették gyermekvédelmi rendszerüket. Ennek része a közvetlen bejelentési lehetőség, a biztonságos egyházi környezet kialakítása (safeguarding), valamint a papok és munkatársak rendszeres gyermekvédelmi képzése. Az ügy tanulságai túlmutatnak az egyetlen eseten A miskolci ügy ismét ráirányította a figyelmet arra, hogy a gyermekvédelmi bejelentéseket minden esetben komolyan kell venni, ugyanakkor a vádakat alapos vizsgálatnak kell követnie. Az Egri Főegyházmegye szerint éppen egy jól működő gyermekvédelmi rendszer ismérve, hogy képes egyszerre megvédeni a sértetteket és biztosítani a tisztességes eljárást azok számára is, akiket alaptalanul vádolnak meg. indexkép: Getty Images

  • Öten haltak meg a Bükkábránynál történt frontális balesetben, három gyermek is az áldozatok között

    Súlyos közlekedési tragédia történt szombat este a 3-as számú főúton, Bükkábrány közelében. Két személyautó frontálisan ütközött össze, a baleset következtében öten életüket vesztették, köztük három gyermek. A rendőrség vasárnap hajnalban megerősítette, hogy a halálos áldozatok száma ötre emelkedett. A tragédia kezdetben négy halálos áldozatot követelt, azonban a kórházba szállított egyik gyermek életét már nem tudták megmenteni. Az Országos Mentőszolgálat tájékoztatása szerint a helyszínre több mentőegységet és három mentőhelikoptert is riasztottak. A mentők egy súlyos sérült felnőttet, valamint egy gyermeket és egy másik felnőttet sikeres újraélesztést követően, életveszélyes állapotban szállítottak kórházba. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közlése szerint a két autó frontálisan ütközött össze a 3-as főúton. Az egyik járműbe beszorult utasokat a tűzoltók feszítővágó segítségével szabadították ki a roncsból. A mentés és a helyszínelés idejére az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták. A helyi hírportál beszámolója szerint az egyik autóban három gyermek és két felnőtt utazott. Két gyermek a helyszínen vesztette életét, a harmadik gyermeket ugyan kórházba szállították, de később ő is belehalt sérüléseibe. A másik gépkocsiban utazó két felnőtt szintén a baleset áldozata lett. A tragédia pontos körülményeit a rendőrség vizsgálja.